83 verkregen heeft, kan men de omschrijving van de grenzen der vrijheid van Vlissingen verstaan, wanneer het mij tevens gelukt om eene juiste exegetische verklaring van het Privi legie van graaf Willem van Henegouwen van den jare 1315 te geven. Men leze dan eerst dit aktestuk, dat ik ontleen aan de nCoustumen, statutenprivilegiën ende ordonnantiën der stadt Vlissingen"aldaar uitgegeven A° 1763: Het Privilegie. Privilegie van grave Willem van Henegouwen, van den njare 1315. Vernieuwd getransumeerd overgezet en geratificeerd udoor Vrouwe Maria den 8 dag van Meye 1177. //MARIE by der gracien Goids Hertoginne van Bourgoen- "gen Doen condt allen luydendat die Burgermeesters "der stede van Vlissingenonsen lieven ende getrouwen neve "den Grave van Grantpre, ende van bouchain, here van der "Veere, Stadhouder Generael, ende onsen Rade vanHollant, //en van Zeelant, te kennen gegeven hebben, dat een brief «van Privilegie der Stede van Vlissingen, voirtyts gegeven by '/eenen Grave Willem van Henegouwen, van Hollant ende //van Zeelant, in den jare duysent driehondert ende vyftien, "Van outheit zere verderflic geworden is, ons dairome oit- //moedelic biddendedat wy dat voirsz. Privilegie willen doen //stellen, transsumeren ende overzetten in eenen anderen brief «ende besegelen mit onsen zegel. Soe ist, dat wy geneycht "zynde tot den oitmoediger bede van den voirsz. Burgermees- "teren hebben doen visiteren 't voirsz. Previlegie, ende dair //by onse registeren van onsen landen van Hollant, Zeelant, //ende Vrieslant, ende hebben dat selve bevonden inhoudende //als hierna van woorde te woirde volgende is. WILLEMGrave van Henegouwenvan Hollantvan Zee- "lant, ende Here van Vrieslant: Alle den ghenen, die dese i) Hier volgen in het oorspronkelijke de verschillende titels der vorstin.

Archief | 1910 | | pagina 221