87 Groenewoud loopendeen uitkomende dicht bij het Bellamy- park x). In gedachte betreedt menzuid langs die wetering schuitvloteen weg, naar den eigenaar van een hoeve, of van een weide aan dien wegOornel(is) Aer(nou)ts weg genoemd die ook langs de noordgrens van het Altenablok liep 3). Men beginne nu de omwandelinglangs dien weg en dat schuitvlot en komtalzoo omgaande, d. i. naar het noorden zich omwendende, op den heerenweg, "die van 'toosten komt", of volgens een andere lezing, (ten) oosten (der stad) komt. De omwending moet gevonden worden in de Vlamingstraat achter de huidige drukkerij van de Vlissingsche courant. Van daar wandele men voorbij de Oost- of Blauwpoort langs den weg, die van oosten komt de Vlamingstraten noordwaarts, in de richting naar het kasteel van Wisse van Koudekerke waarop de bovengenoemde heerenweg uit liep 3). Voor men echter het kasteel bereikt heeft, verlate men den rechten weg en sla westwaarts een zijweg in, die naar den dijk van het molenwater voert. Nu ga men langs den buiten kant van den molendijk, en komt alzoo omgaande, weldra aan de westzijde van dien dijk. Dan nadert men den dam, die het achterdeel van de Oud-Vlissingsche haven afsloot en tot molenwater vormde, waarvan het allerachterste deel uit dat molenwater werd afgedijkt 4). Van dien dam van de Weststraat af wandele men over den toen nog bestaanden westelijken havendijk, en men ziet dan in de ingekorte voorhaven van Oud-Vlissingen de visscherspinken liggen en de mosselmannen aan den arbeid 5). 1) Zie hiervoor, blz. 37. 2) Een Aarnout van Altena leefde eeuwen nadien toch kan zijn voorge slacht hier hebben gewoond. Zie hiervoor blz. 10. 3) Deze is een der wegenin de oorkonde van 1264 vermeld. 4) Zie blz. 66. 6) Winkelman blz. 43. In 't Reg v. Eigenaren komt „Mosselman" ook als

Archief | 1910 | | pagina 225