109 van zijn vader Albert van Bi<igdamme geërfd hadgingen na zijn dood over op zijn twee zonen Baudin en Floius. Zoo ook de 18 '/j gemeten S1^ roeden in Vlissingen. Zij bezaten die zaaien tot het jaar 1438 (rekening van dat jaar). In 1439 (de zelfde rekening) komt Floris alleen voor. Boudin was onge huwd gestorven 1). Maar ook Hetnrio -Jan Maertens vind men er niet meer in. Evenals te Koudekerke was ook te Vlissingen zijn ambachtsgedeelte ingesmolten in dat van Floris. Ue dochter van Floris, Elisabeth, huwde met Jan van Cats. Toen nu Floris gestorven was, droeg Jan van Cats, heer van Symouskerke en tot Brouwershaven, op 26 October 1452 ten overstaan van mannen der graaflijkheid van Holland en Zeeland '/verschillende perceelen ambacht te Couderkerke, //Oester-Zubburch, Riethem Weisingen die llaymanne, Vlis- «singen, Meliskerke, Sinte-MaryeukerkeCrommenhoecke "Homburch en Poprodenambaclit, die na den dood van Fi.orys '/van Borsselen aan de grafelijkheid vervallen, maar door "hem ten behoeve zijner dochter Makte van Zübbdrch klein- //dochter van Florïs voornoemd, gelost waren, over aan zijne "voornoemde dochter en haar echtgenoot Adryakn van Bors- "Sklen, nadat hem de kosten der lo:-sing terugbetaald zijn" Xadat M auia van Cats gestorven was hertrouwde Adriaan heer van Brigdamme, met Anna van Boürgondik, natuurlijke dochter van hertog Philips van Bourgondiü. Als weduwe van heer Adriaan erfde zij dit ambacht1), huwde met Adole van Oleek, heer van liavestein, en werd alzoo vrouwe van Ravestein, waarnaar de voornoemde 37 gemeten 17 roeden genoemd werden't ambacht van de vrouwe van Ravesteyn of verkort Ravesteyns-ambacht. Van haar ging het over op Drksselhuts, Wand filing en blz. 68. Hij leefde nog in 1434. Zie Kes- teloo Rek. Middelburg I, blz. 69 (239). t z) „Gedaeu opten XXVI - dach in Octobry int jair ons Heeren duysent vier- hondert twee ende vijftich". Verslagen XVIII, blz. 339, n°. 90. 3) Dat „zy gebruickt uut machte van haer huwelixe voirwaerden". Zie Graf. rek. d. A'8 1469 en 1470.

Archief | 1910 | | pagina 247