133 Later heeft men het op enkele plaatsen door verkortingen ge wijzigd en in de vorige eeuw ook verbreed 1). De vaste beulen moeten dagteekenen uit den tijd, toen men het niet meer als vaarwatermaar als suatiekauaal begon te gebruiken. Wanneer deze periode aanvingis mij niet gebleken. In den jongsten, tijd is deze watergangdie sinds de for meering van de buitenvest in 1812 ingekort was tot aan den singel, langs dezen in verbinding gebracht met den grooten en kleinen spuiboezem van den polder Walcheren. Geen schuit- vlot vaart er meer door. Alleen de schaatsrijders vinden hier nog een weg naar Middelburg, door de vele heulen inet hin dernissen voorzien Reeds in dit tijdvak 1439 tot 1489 moet de stad een beurs gehad hebben. 'Volgens Abrahamsen is het nu nog bekende beursgebouw in 1540 gesticht 3). Hij schijnt geen ander gebouw gekend te hebben, anders had hij het wel medegedeeld of er op gezinspeeld. Het jaartal heeft het voor komen van juistheid; want een ouder waarvan ik het vroeger be staan ontdekte, was voor 1577 reeds in woonhuizen herschapen. Dit ouder beursgebouw heeft schuin over het tweede stad huis gestaan. Het besloeg een deel van de huizen wijk C 4", 0 3 en O 2 nu n°" 39, 41 en 43, uitgesloten n°. 45 van den hoek van de Molenstraat, vroeger Lange Noordstraat genoemd, tot en met de Bewaarschool, de gang er van uit gesloten. Bewijs: Jan Jansen woonde in Maart 1599 bij de Lange Noord- strate tot d. i. bij den Ketelaer. Adriaen Adriaense Ketelaers vrouw werd in Juni 1604 lidmaatwonende «aen de Oude brugghe". Adriaen Adriaf.nse, j. g. van Vlissingen woonde in December 1616 bij zijn ouders (bij of op de) Dit is te zien op de gedrukte Kadastrale kaart en in het Register van transport van eigendommen in Oud VlissingenInv. O. Arch Vlissingenhlz. 132, n°. 26. 3) Het vermoeden van den heer Winkelman, hlz. 83, als zou 1635 het stichtingsjaar van de nieuwe beurs zijn, wordt weersproken door de vermelding

Archief | 1910 | | pagina 271