143 Vlissinge 't eynde het werkby henl(ieden) onderhouden uuyt crachte van de contracte van 't jaer dertich, ende de reste langs het molenwater en het spuikanaal tot aen 't werck van de Staten es onderhouden by den heere". Daarom staat voorby de bocht van den dijk voorbij "Clootmanshuys" bij de eerste stekken van Westsouburg//hier beginnen de wercken van de Staten". Na deze aanwijzing van den ganschen Zuiddijk van Vlis- singen, van de Oud-Vlissingscke tot de Westsouburgsche kust van "Unitas" tot voor het //Concertgebouw" zal men de akten, die op de onderhoudskwestie betrekking hebben, goed leeren verstaan. In oude stukken wordt deze onderhoudsgrens beschreven, te beginnen //Suydoost van Clootmanshuys en west waarts strekkende over de haven tot de plaatse, die men noemt Onse Lieve Vrouwe staecxkens" 1). Den 22sten September 1478 werd door Woleert van Bors- selen als heer van Vlissingeneen accoord bekrachtigd voor 25 jarengesloten met Middelburg of de Staten en Vlissingen. Hierbij nam Vlissingen den onderhoudsplicht op zich van vden zuytdijck van der voorsz. stede van Vlissinge, streckende westwaert tot den angaende aen- ganck van der Westwateringe toe, zoe verre als die van Oude-Vlissingen nu daerop geca- velt zijn, ende ooc den havendijc totter water molen toe den tijt van vyventwintich jaeren lanck gedu rende, ingaen(de) sinte Bavendage 1 October 1478 2). Het onderhoud bepaalde zich dus van voor het huis van den heer I. Rekkers tot het Walens-hoofd en van daar tot de Rotonde. Op den zeedijkvan Zwanenburg zuidwaarts tot genoemden heer Rekkers Boulevards Evertsen en Bankert Winkelman', blz. 217. Clootmanshuis stond oost van de Roodebrug even in de Pottekaai. Zie Kaart Algem.. Rijksarchiefn°. 3491. a) O. Archief Middelburg n°. 483 De Westpoortblz. 121.

Archief | 1910 | | pagina 281