183 nighe ende zeer lieve bysondere. Wy hebben verstaen uuyt UE. missive ende zeker gheschrifteaen burgemeester Jan Pje- teuse Verscheuere ghesondendat onder ander cjuade rap porten 't uwer kennisse gheoommen zoude wesen, dat UwE. ende deu Vieeadmirael Joos de Moor goederen alhier zouden wesen ghesaysieertmidts dat tsnechts voor u ende Joos de Moons deure eenighe uuyt de burgerswaeht ghestelt zijnde de wacht aldaer ghehouden wert, waerinne wy zeer zijn verwon dert, als sulcx met der waerheyt niet geschiet zijnde; dan omme UE. van 't stellen van de wacht omtrent UwE. en Joos de Moors denre een weynich t'onderrichtenzult weten, dat naer 't overgaen der stede van der Sluys eenighe schepen met geschut, amonutie ende buspouder. an mijn heere den Gouverneur uuyt Engelant gesonden, omtrent ulieder huysen in de nieuwe haven (Engelsche haven) ende oock in de oude havene onder de groote crane an de Kaye geleyt zijnde; ende om dies wille men alhier gheen plaetse en wiste omme 't cruyt op te leggen, is 't zelve binnen de schepen moeten blyven ligghenende omdat van 't voors. cruyt gheen perijckel ende schade de stadt zoude overcomen, is op de Caye lancx den nieuwen dijck in twee ofte drie plaetsen ende ontrent de voors. groote crane in de oude haven de burgerswaeht gesteltter fyne 't voors. cruyt wel bewaert zijnde de stadt gheen onge- mack daerdeur lyden zoude, uuyt welk UE. lichtelick zal ver staen hoe lichtveerdelick ende malitieuselick altemet zaeken tot goeden eynde angevanghen, geduydedt ende geïnterpreteert werden. Wy hebben enz. Uuyt Vlissinghen den 26 Aug. 1B87. An Adr. Cornelisse. Uwe goetjonstighe vrienden B. en Sch. en R. d. st. Vlissinghen. Uit de door mij gespatieerde woorden ziet men dat de kleine Glimes oversprong en de admiraalsvlag afhaalde. Zie 's Gravesande, Eist. aan eenschakeling blz. 396 en E. B. Swalue Be daden der Zeeuwenblz. 63. In 1577 woonde een Adr. Cornz. iu de Schreminkelstraat. In 1587 moet hij volgens den brief op den Nieuwen dijk gewoond hebben.

Archief | 1910 | | pagina 321