203 //vervallen K. kerke, huysen, kelders als alle de ordunen steen //staende buy teil de portie, insgelijcx alle de ealsyë van de //sydestraeten ende diergelyke plaetsen herrewaerts te bringhen //soo tot fortificatie deser stede ende behouff van de menutie //van Seeland, ende by mijn verstaen ghylieden, 't bevel van //myue voorz. Heeren van den Raede nit obtempereende'tselve //by alle weeghen souekt te verinderen, als de arbeyders, de //voors. steeneu ende ealsyën aldaer werkendemet gewelt van //daer gepooeht te verjaghen, soo ist, dat wy ulieden ordon neren den voors. Kempe syne commissie aldaer vredelijck te //laeten uuytvoeren ende de arbeyders sonder eenich empesse- //ment x) ofte obstakel hun werk te laeten voorderen of sullen //veroorsaect weesen daer anders inne te voorsien (Ongedateerd, maar geregistreerd tussehen stukken van 24 September en 2 November 1585.) N°. 2. //Eersame ende Lieve Bisoudere. Alsoo t'onser ken- //nisse geeomen isdat aldaer noch swaricheyt gemaect werd //de schippers aldaerde calsiën aldaer geladen hebbende, her- //waerts sonder empesschement te laten comen, hebben hebben //(sic) andermael dese au ulieden gescreventer fyne ghylieden //sonder voorder difficulteyt te rnakene de schippers de steenen //aldaer geladen hebbendeherwaerts te laten voerenof stonden 2) //veroirsaect wezen anders daerinne te voorsiene. Hiermede, //Eersame ende seer Lieve //Bysondere, sijt Goede bevolen. //Uuyt Vlissingen den 1 Dec. 1585. N° 3. //Edele eersame achtbare ende seer voorsienighe //discrete Heeren. Wy hadden wel verhoopt ghylieden volgende //ulieder E. belofte onse gedeputeerde Jan P8° Verschuere, //onsen medebroeder in wette, de steenen, daer wy hem omme //hadde gesonden, souden hebben laeten volghennemaer alsoo Stamt af van empatter spaken in een wiel steken bemoeilijken. stonden leessouden.

Archief | 1910 | | pagina 341