206 De eerste brief luidt: //Mijn Heeren. Wy hebben desen //instant van iniju Heer den Balliu verstaan, dat hy van goe- //derhant onderricht is, dat de viandt tot Duynkercke dit te- //geuwoordig goed stroem zijn anslach zal willen voorderen ende //dat sonder eenige faulte (van) voirder uuytstel, twelck wy ulieden //ra haeste wel willen hebben veradverteeieuten einde den //Admirael gelast werde met de schepen, alhier voor de stad «liggende, voor Duynkercke metten aldereersten hem te ver- //voughenwaermede dese eyndende" enz. (geregistreerd tusschen brieven van 5 Aug. en 29 Juli (n. die volgorde) 1588.) De tweede brief luidt//EersameDiscrete ende zeer lieve //Bysondere. Wy hebben op huyden voor seker verstaendat //de Armade van Spangië gisteren in de hoofden gesien is //geweest, zulckx dat dezelve op huyden dit anstaende hooch- water ofte ten lanexsten desen toecommenden nacht alhier //op tlaut soude mueghen wesen, 'twelck wy ul. in haest wel //hebben willen veradverteeieu, ter fyne ghi terstonts, desen //gezienalzuleken order soude stellendatter op de stranghen het strand goede wacht gehouden werde. Daertoe wy //ulieden wel scherpelick beveelen desen in den anstaende nacht //ende voorts zoolange daer anders by ons zal wesen geordouneert //dobbel wacht te houdenopdat ons den viant (niet) onversien- //lick overvalle. Ende zoo ghiluden eenich onraet gewaere wert //zullen ons in aller haest verwittigen, opdat wyluden tzelve //wetende gewillichlick ul. assisteeren ende saccurieeren mueghe(n). //(Aan) Harinus Scot, wacht"1, van (de) 1 Westwateringhe; //P1 Simoens, capt. tot Dicxhouck //Claes Aelbuechts, capt. tot Westcappel, //Jan Lathuer wachtm. tot Dom- burch //Pr de Vleeschhouwf.r wacht™, v. d. Suytwateringhe. Uuyt Vliss met haesten den" F (geregi streerd na 20 Juni en voor 29 Juli 1588.)

Archief | 1910 | | pagina 344