225 de onderlinge politieke verhoudingendan dat ik hem hier niet afschrijven zou. Eersamewysevoirzienighe ende zeer discrete heere, naer gruetenisse ghebiede ick my jon- stelik t'uwen Ed. Bysonder heer en vrindt, mynen dunck moet iok UEd. deelachtig zijn te weten op ghister is onse bailliu vertrocken naer Vlissingen, my zeggende, te Mechelen zijnde, schryven ontfangen t'hebben van dEd. van den heere van Wackene dat hy in alder diligentie comen zoude naer Vlissingendie my zeide dat wy 'thuys vol cnechten crygen zouden. Ten ander es hier een ghepaseert ontrent de nachte op - huyden Cornelis, de bode van Middelburg, met brieven naer huys, die my 't zelve zeyde, wytende dat (aen) quade tonghen dat Walcheren zoude gedreycht zijn van de watergeusen. Ten derden Karel in den Spiegel heeft my voor zeker gheadverteert op den noen dat 't zynen huyse ghepasseert es eene van de capiteynen van de Spanjaerden in poste met een weynich ghelts omme onder de soldaden te distribueren/omme in Walcheren te gaene dewelcke zoude zijn 't geheele regi ment die te Breeda leggen te weten eenen don pedro de bracqdemonte met een groot oft double vendle Ozobio B'angelo met een groot vendle/ ende Steven en Kaerle dit geadverteert heeft/ dewelcke, zoo ik beduchte, alree naer Wal cheren zijn zullen. Waertoe ick wel hebben willen adverteren aen UE., dat ghy doch vernemen wilt aen die van Middel- burgh, wat van der sake zijn mach, ende opanoteeren oft zy ons zoo ick oick gheentsints en twijffele 't grootste vendle op onzen hals willden leggen/ zult onder andere J. J. van Toorenenbergen 15661572, Vaderlandsche Herinneringen, blz. 46 en 15. Volgens de rekening van de aan de Citadel bestede gelden, loopendevolgens den Inv. O. arch. n°. 567, van 6 Juni 1571 tot 6 April 1572, wordt o. a. verantwoordAux officiers comptables a Jacques Clockman commis a faire le paycment de l'esquipage de mer 30000.—.—. Archief 1910 15

Archief | 1910 | | pagina 363