XL! den jongen doctor eene standplaats te zoeken. Aanvanke- kolom beklimmen, waar vroeger de Bastille stond. Wij zouden dan eens de Boulevards langs wandelenwaar de huizen van 6 tot 8 verdiepingen zijn en de padjes of trottoirs zoo breed zijn als onze Langedelft. De magasins of winkels zijn hier vorstelijkhier en in 't Palais Royal en vele straten en passages winkels vol gouden cylinder-horlogesmet pyramides van bronzen en vergulde pendules en zilveren vazen en antiek por selein en bontwerk en fijne platen en schilderijen en andere waar de Dames de shawls konden bewonderen en kanten en dassen en satijnen kamerjassen en maskarade-kleederenalles onmogelijk te beschrijven. In 't Palais Royal ziet men die Restaurants waar delicieuse ananassen en vruchten met kreeften en zalmen etc de hongerigen uitlokken en de nette cafés waar men zijn glaasje absinthe drinkt dat met eene karaf water een groene drank oplevert evenals pepermuntwaterof koffie met een stapel suikerwaar een blauwe vlam uit op stijgt omdat de Franschen hun petit verre brandewijn boven de koffie verbrandenoveral marmer en goud en spiegelglas en smaakvolle buffetten met beeldschoone winkeldochters en vergulde bussen voor fooien aan de net gekleede knechts Op die boulevards en op de kaaien der Seine heeft zich in de laatste dagen meer dan de helft der inwoners met beeldschoon weder vergaderd om carneval te vieren men zag 6 rijen menschen zich op en neder bewegen en 4. rijen af- en toe-rijdende rijtuigen, waaronder prachtige équipages en vele gemaskerdenmeest arme jongens of studenten en jonge dames, die overal aardigheden vertelden: een troep jongens, netjes uitgedoscht met kneveltjes en steken vertoonde de garde, van Lodewijk XIY en onder de costumes zag men Friezinnen en de kleeding van de voor naamste hoven uit Frankrijk die men op oude platen afgebeeld ziet: op dien dag waren er 20 bals aangeplakt, zonder de vele kleinere mede te rekenen, die de kosten der billetten niet dragen kunnen. Een ijsselijke osbegeleid van gardes te paard en met

Archief | 1910 | | pagina 51