XLII lijk had hij zich die in het midden van ons land voor- gemaskerde geleiders te paard met lange messen, bestaande uit rijke slagers met muziek deed met zijne guirlandes en vergulde horens zijne vermoeiende maar laatste wandeling door Parijs, waarna een groote vergulde wagen volgde met 12 heidensche goden, gemend door den Tijd, waaronder een verbazend groote Hercules uitstakhet was toen een verbazend leven in Parijsde gansche stad door zag men verkleede mensclienen het was treffend, om op die golvende beweging van een balcon van een café neder te zien. Rome alleen kan Parijs hierin over treffen. Ik was 2 dagen vroeger naar het bal der opera ge weest welke ik nog niet had gezien en hier waren wellicht 8000 mensclien in dat prachtig verlichte gebouw verzameld, waarvan de helft dansteik kan U dat niet beschrijvenhet was als een tooverspelde Parijsche jeugd was hier juist op zijn gemak en danste met verschillende kostumen tot 's morgens 6 uur, met heerlijke muziek, doch onder streng opzicht der politie: die uiet gemaskerd was werd gefopt en ook ik, die voor een Engelschman werd aangezien, heette beefsteak of plumpodding. Aardiger tooneel zal ik nooit in mijn leven zien." //De école de Medicine (verbeeld U eens Yaders Academie bij de Noordpoort) is een groot arduinsteenen gebouw met eene gaanderij van kolommen en eene groote plaats daarvooren hierin vindt men een collegezaal in een halven cirkel met ge paste opschriften en bustes van voorname mannen en sculpture, verlicht door een groote lantaarn en hierin spreken de beroemde professors in rood satijnen jassen tot de schaar van vreemden, die hierheen uit geheel Europa toestroomt." "Ik ben in mijn hotel zeer wel, doch de middagkost zou moeder uiet bevallen: onder de groenten behooreu fijn gestampte aardappelenmeel van erwten enz., ik heb een schotel gegeten ii la Hollandaisedit was visch gekookt met peper en zout

Archief | 1910 | | pagina 52