xliii gesteld en eens dong hij voor Zeeland gelukkig te ver en pieterselie en eene saus van champignons, geloof ik: ik krijg hier nog al eens zuurkool, een Duitschen schotel, doch die is ook niet veeldoch zij kennen hier vele wijzen van eieren klaar te makengekookt met spekopgeblazenmet zuring enz.spinazie wordt met suiker gestoofd en koud vleesch ruikt naar knoflokop straat is altijd levener zijn zware wagens met 5 paarden voor elkaar en wel 2000 verschillende omnibussen in Parijs: de tabakswinkels zijn meestal klein en daar loopt men in, om zijn pijp aan te steken met een papiertje zonder iets te koopensoms vindt men een lichtje brandende aan de post van de deur men rookt algemeen uit halve pijpen ik heb nog de helft van mijn tabak uit Holland." Op 20 Maart 1842, Witten Donderdag, hoorde hij in de Notre Dame, waar duizenden vergaderd waren, den abt Ravig- nac een uitmuntenden weisprekenden sermoen houden. //Vroe ger heb ik den beroemden Cocqekel in 't Oratoire een preek hooren houden op eene wijze, die gij U niet zoudt kunnen verbeelden over de woorden //mon règne idest pas de ce monde" het was het summum van welsprekendheid, de uitgezochtste woorden en een geheel ander genre als dat waarin zelfs onze meest nieuwmodische preken worden opgesteld; ik hoop hem op Paschen weêr te kunnen hooren, hij preekt zelden." Een brief van 9 Mei 1842 behelst o. a. een relaas van een spoorwegongeluk: //Ik reken het van mijn plicht om UEd. zoo spoedig mogelijk van mijn welstand en van dien mijner vrienden en kennissen bericht te geven, opdat gij niet moogt verontrust worden over de ijsselijke berigtendie gij gewis spoedig in de nieuwsbladeren lezen zult over het ontzettende ongeluk dat gisterenavond op den spoorweg van Versailles is gebeurd, waaraan ik zeer gelukkig uiet ben blootgesteld ge weest." Voor 8 dagen(1 Mei, den dag van den heiligen Piïilippus) was het naamfeest des IConings gevierd en had te Versailles eene wapenschouwing en het springen der groote waterwerken

Archief | 1910 | | pagina 53