xlv Eene langdurige ongesteldheid, eene maagkwaal van zijn hospitalen zulke ijsselijkheden gezien te hebben, als de ver koolde stukken van lijkendie men van onder de brandende overblijfselen van daan haalde. Hij sprak van 52 lijken. Prof. Blamdin en prof. Rouxdie heden zijne lessen zou hervatten moesten in de stad ongelukkigen de vermorselde leden gaan amputeeren en in 't Hotel Dieu heb ik heden vier slagtoffere gezien, waarvan een, student in de medicijnen, de dij en 't sleutelbeen gebroken had met wonden en verbranding aan 't hoofd en waarschijnlijk met gebroken ribben. Morgen zal ik mij vroeg naar 't höpital Neckeb begeven, waar vele ge kwetsten heengebragt zijn, doch het schijnt dat de directie van den spoorweg vele lijders op't land in Maisons de santé be steed heeft om den slechten indruk te verminderen. 13e Morgue, een gebouwwaarin men de onbekende verongelukten gewoon is ten toon te spreidenwas heden niet te bereikenden gan- schen dag door stond er eene rei menschen voor, die dooi de militairen in orde moest gehouden worden en bij gedeelten binnentrad; de ongelukkigen, die onkenbaar waren, zijn da delijk begraven. //Dingsdag. Ik wil niet pogen U een tafereel van nieuwe akeligheden op te hangen helaashet is niet overdrevener zijn welligt 100 dooden, en van de ongelukkigen, die door waterdamp verbrand zijn, zullen velen bezwijken. In 't hos pitaal Necker zijn II gebranden, óéne vrouw is reeds dood en hare zusterdie op eene andere zaal lag en ook bezwijken zal, hoorde ik dezen morgen naar haren toestand vragen; de beroemde admiraal Dumont, die tweemaal de wereld is rond gevaren, is met zijne gansche famielje vernield, en van de 8 personendie in de Morgue lagenwerden er op eens drie door één mensch gereclameerd." In een zesden brief dd. 23 en 24 April 1842 vermeldt hij merkwaardige kankeroperatiesdie hij had bijgewoondal waren de gevolgen niet altijd gelukkig //ongelukkig is de patient na

Archief | 1910 | | pagina 55