xlvi vader deed hem echter besluiten zich in December 1842 2 dagen gestikt, men heeft te laat de luchtpijp geopend Prof. Plandin heb ik een zeer groote kanker van de neus zien wegnemen en terstond daarna een nieuwe neus uit het voorhoofd zien fabriceeren ook deze mandie zeer goed voor uitging is subiet 3 weken later overleden." Hij woonde op het Champ de Mars een wedren bijwaarbij wel 80000 menschen tegenwoordig waren, zag de begrafenis van Napoleon's ouden generaal, den maarschalk Moncey, en bewonderde in het huis van den schatrijken heer Somme- rard een museum van middeleeuwsche oudheden. Op het kerk hof Père la Chaise ontcijferde hij een grieksch grafschrift. //Ik heb hier de slaapkamer van Marie de Medicis gezien en de kamer der Pairs en de vertrekken in het Palais Royal. De eerste is de rijkste slaapkamer die ik ooit gezien hebde tweede een meesterstuk van nieuwerwetsche pracht en de derde zijn vooral belangrijk om de schoone schilderijen, die het gansche leven des tegenwoordigen Konings voorstellenonder anderen eene, waarop hij in Zwitserland de geometrie leert aan kleine kinderen." Stoffelijk beviel het hem maar half te Parijs: //reeds langen tijd krijg ik hier kropsaladedie ik dan ook alle dag met ham eet, vermits de overige groenten als witte boonenspinazie, wortelen en linzen mij zeer tegenstaan ik verlang ook zeer bij mijne tehuiskomst een lekkere Zeeuwsche aardappel te vinden en afscheid te nemen van mijn boeuf bouilli." Omdat hij in Parijs niets meer kon leerenbesloot hij naar Weenen te gaan. Hij zou op de imperiale reizen om beter te kunnen zien en te kunnen rookenEr zou wel een deken of zoo wat zijn, om hem te beschutten, meende hij. Op 26 Juni 1842 schrijft hij uit Weenen //De stad zelve is klein en net gebouwd en met hooge wallen omgeven, doch de voorsteden, die alle wijd gebouwd zijn en groote pleinen bevatten, maken, dat men hier weder groote wandelingen

Archief | 1910 | | pagina 56