XL VII te Middelburg neder te zettenal waren de vooruitzichten doen kandie meestal door allées van hoornen gaan. Het groote hospitaal is verbazend grootruim en netjes en met een goeden tuin voorzien en gelegen in de voorstad, waarin ik woondie wel stil is maar geheel gevormd uit breede straten en huizendie aan paleizen gelijk zijnzoodat de studenten hier beterkoop en veel beter wonen dan in Holland. In de andere voorsteden en in de stad wemelt het van menschen en equipaadjes en overal hoort men tegen den avond muziek en de Oostenrijkers zijn als muzikanten beroemdde entree is meestal vrij of niet grootzoo ben ik bv. voorgisteren op eene reunion geweest waar de beroemde Straüss zijne betoo- verende viool hooren liet en de entree kostte 10 kreuzers of 5 Holl. stuivers. '/Op reis heb ik dikwijls landwijn voor een spotprijs ge dronken, die opwoog tegen onze goede rijnwijnen, doch hier drinkt men veel bier of in de huizendie geen bier tappen mogen, ijs. 's Morgens ontbijt ik met een glas koffie en een horentje, een broodjeen 's middags eet ik goedvooral doet men hier veel aan meelspijzen, waaronder allerhande rijste taarten en eierkoeken behoorendie hier op tafel komen evenals bij ons de aardappel. Te Parijs dineerde ik ten 5 of 6 uur en hier 12 uur, half één, en op reis heb ik dikwijls ten 11 uur gegeten, natuurlijk wordt hier weder gesoupeerd en dit, vooral in Heijerenmet soupe en warm eten." //Als ik den ganschen winter hier kan blijvendan kwam ik niet alleen als oogarts terugmaar dan zou ik vlot Duitsch en Italiaansch leeren en desnoods nog wat anders, want ik converseer nu met Hongaren, Bohemen, Russen en Turken en onder deze zijn vele die in hun land Professor zijndoch mijn plan is 1° Augustus van hier te gaan en dus half de maand tehuis te zijn. Ik schrijf U niets nadersals er niets belangrijks voorvalt, omdat de brieven zoo duur zijn en langer

Archief | 1910 | | pagina 57