LVI na door het publiceeren van Aanieekeningen betreffende ge- »De stad Regensberg is ouderwetsch, bestaat grootendeels uit oude huizen en nauwe stratenwanneer men zulk een oude stad, die weleer toen er een oude rijksdag gehouden werdvoor de hoofdstad van het Duitsche rijk werd aange zien vergelijkt met een nieuwerwetschedan loopt het in 't oogwelke voordeelen beschaving aanbrengtmaar als alles zoo voortgaathoe zullen er dan nieuwe steden over een paar honderd jaren uitzien Als de voorspelling doorgaat die ik op het Parijsche tooneel van de Por te St. Martin heb zien maken in een stukjegetiteld Par ij s in 1942, dan zullen de huizen rijk verguld en verzilverd en de straten geboend zijn (maar dan moeten onze nazaten sterkere oogen en stevigere beenen hebben, dan wij), dan doorreist men Europa in lucht ballons, en 's morgens komt er op de boulevards eene lucht- diligence aan met Japanezen, die te Parijs een glaasje Ratafia komen gebruikenterwijl de Parijzenaars zich inschepen om te Pekin een kop echte thee te gaan drinken." Eindelijk de beschrijving van een bezoek aan de Sophiën- höhle bij Rabenstein. »De geweldig groote ingang, onder de rotsen waar wij ver toefden om de lichten in de grot te laten ontstekenwas reeds indrukwekkeuden ijzingwekkend doch majestueusch waren de drie ontzettend groote holen zelf, die in alle hoeken verlicht waren, en waarin van alle zijden het water uit de rotsen neêrdroppeldedat zich hier en daar verzamelde en een goeden smaak had. Het was koud en glibberig. De grot was vol druipsteenendie schoondoorschijnend waren en met een weinig verbeeldingskracht de vreemdste vormen vertoonden als een watervaleene stad met torenseen preekstoeleen ijsberg, en zelfs in het klein het zoo bekende beeld van den

Archief | 1910 | | pagina 66