LX XXIII o. a. de onderstelling geopperd wordtdat de straatnaam //de Burcht" afkomstig zou zijn van het in 1426 verbrande oude stadhuisdat omstreeks den hoek van Langedelft en Burg stond en wellicht bij het publiek als de Burcht bekend was. Het was eene blijde tijding voor de Oranjelievende Zeeuwen toen zich in Juli 1894 de mare verspreidde, dat H.H. M.M. de Koningin en de Koningin-llegentes voornemens waren in de tweede helft van Augustus een bezoek te brengen aan Mid delburg en W alcheren te meer daar Zeeland zich in zoo lan gen tijd niet in een dergelijk koninklijk gunstbewijs had mogen verheugen. De geestdrift was algemeen en ongeveinsd, en het was een gelukkig denkbeelddoor de redactie der Middel- burgsche courant geopperd, om aan HH. MM. eene hulde te doen brengen door de voorstelling van eene uitgelezen schaar meisjes, gehuld in de schilderachtige Zeeuwsohe kleederdrachten, in de verschillende onderdeelen van het gewest in zwang. Een beroep op de bereidwilligheid van de plattelandsbevolking had zulk een gunstigen uitslag, dat niet alleen de noodige per soonlijke medewerking werd verkregenmaar ook de geldelijke gaven ruimschoots toevloeidenhet werd daardoor mogelijk de plechtigheid der voorstelling zelve op de meest onbekrompen wijze ten uitvoer te leggen en daaraan eene duurzame herin nering te verbinden. Was het aanvankelijk het voornemen geweestvan de groep in haar geheel en hare onderdeelen pho- tographieën te laten vervaardigen en deze, in een album of étui vernemen wij, dat het derde huis van de Noordstraat (C n°. 16) de Helle en het vijfde (0 n°. 18) de Hemel heette. Het huis daartusschen noemde men spottenderwijze het vagevuur. Vandaar het rijmpje: Dezen brief te bestelle Tusschen hemel en helle Bij Domenie Plevier Midden in 't vagevier.

Archief | 1910 | | pagina 93