lxxxix zelfs door hem in het leven geroepen, zooals o. a. de fossilia, de Antwerpen en nog onlangs vroeg men een photo voor Berlijn. Jean sans peur, Zwingli en Henri Arnaud vertrokken tij delijk naar het buitenland. Onze ethnografische verzameling hoe klein en nietig ook, werd bezocht door den Conservator van het Leidseh museum. Hij vond er eene Aziatische kom die hij eenig noemde en eene Amerikaansche knots, die bijna nergens meer was te vindenen Amerikaansche kleedingen die uiterst zeldzaam zijn. Uit eigen beweging beloofde hij in het volgende jaar terug te komen om onzen Cataloog in orde te maken. Bovenal trokken onze penningen de aandacht, niet die gouden en zilveren, die de gewone bezoekers het liefst zien, maar de nietige Domburgenaars, waarvan nog onlangs eene Russische prinses er verschillende opteekende. Zij waren het, die de leden van het Nederlandsch genootschap voor Munt- en Penning kunde hier in dit gebouw hunne derde vergadering deden houden de zeer beroemde nuinismatende Vicomte de Jonge en Alph. de Witte kwamen uitsluitend voor deze zóo nietige muntjes. In den laatsten tijd kwam daarvoor de numismaat Engei. uit Parijs en Paul Bordeaux, ook uit Frankrijk; wat later Lord Grantley uit London en onlangs de Director van het London- ner Muntkabinet, Sir John Evans, allen uitsluitend met een en hetzelfde doel, zooals dan ook trouwens de eerste de beste munt, vermeld in het groote werk over Merovingische munten van A. de Belfort daar beschreven staat als alleen aanwezig in het Musée de Middelbourg Ziet daar, M. M. H. H.enkele bewijzen, dat wij Non Sordemus in Undisen even zoovele feitendie ons wettigen om aan te nemen, dat wij verkeeren in bloei, al zouden wij ook vele zaken anders verlangen en al kunnen wij niet bogen op de schatten, die daar toestroomen naar de Musea van het Rijk, van Amsterdam of Friesland. Toch wijs ik gaarne op het fonds Verbrugge en op het ruime gebouw zelf, ons ge schonken door Mr. de Stoppelaar

Archief | 1910 | | pagina 99