n woord, dat niet gedrukt wordt en aanstonds vervliegt, maar niettemin heeft de spreker dan toch gedurende eenige oogen- blikken de nagedachtenis in handenheeft hij U den indruk te geven van zoovele goedendie ons verlieten. Daarbij niet te veel en niet te weinig te geven, de goede bewoordingen voor eene juiste karakteristiek te kiezen, is eeneteêre, kiesclie en moeilijke taak, welke ik wel naar mijn beste weten en kunnen tracht te vervullen maar waarbij ik maar al te dik wijls gevoel en besef, hoezeer de daad bij den wil te kort schiet. Wij hebben dit jaar het overlijden te betreuren van den directeur den heer Henri Tak en de leden de HH. A. Begeer, Dr. H. J. de Dompierre de Chaufepié, Dr. J. L. Gaemans, Dr. G. L. Grove, Dr. G. J. Hansen, J. H. Hennequin, P. G. de Liefde, D. de liijcke, Dr. L. H. Wagenaar, Mr J. G. de Witt Hamer en Jkr. M. A. Snoeck. De 22 in de laatste Algemeene Vergadering benoemde leden namen hunne benoeming aan. Het aantal directeuren en directrices bedraagt thans 39, het aantal leden 421waar van 80 te Middelburg gevestigd zijnin het vorige jaarver- verslag waren die cijfers onderscheidenlijk 38, 413 en 78. In de op 6 April 1910 gehouden Algemeene Verga dering werd voorzien in de vacatures, ontstaande door de periodieke aftreding van den voorzitter, den secretaris en het bestuurslid, den heer C. A. Zimmermaun, van wie alleen de secretaris herkiesbaar was. Voor voorzitter werden aanbe volen Dr. H. Japikse en Mr. W. Polman Kruseman, voor secretaris Mr. W. Polman Kruseman en Mr. G. J. Sprenger, voor bestuurslid Dr. A. H. Kan en Dr. L. H. Wagenaar. Nadat de HH. Dr. H. Japikse, Mr. W. Polman Kruseman en Dr. A. H. Kan achtereenvolgens waren gekozen, moest tevens worden voorzien in de tusschentijdsche vacature, ont staande door de benoeming van het bestuurslid Dr. II. Japikse tot voorzitter. Van het daarvoor aanbevolen tweetal, be staande uit de HH. Dr. LH. Wagenaar en Dr J. O. Bolle, verkreeg eerstgenoemde de volstrekte meerderheid van stemmen.

Archief | 1911 | | pagina 10