63 Sondagh marszeyls eoelte met zonneschijn op de middag be wolkt, coers en ver hey t Z.JW. 25 mylen, den Commandeur deed zeyn van ordinare raad; voer by deselve aen boord, alwaer wy bestek opnamen en de coers reguleerde om de Caap Frio aen te doen en eenige audere noodige sakende extra-ordinare raed van den 22 passato soude principael gedient hebben om een gedeelte van mijn volk en victalie in den Arent en Affri- caanse galei over te nemen en mijn dan met noodige manschap na Curacau (sic) of elders te sendeu en dat alleenlijk maer uyt dien reden, dat mijn schip soo hard niet zeilden als d'hare; welke raet doen door aannemen van wint en zee verydelt wiert, maer als sulkx schoon niet geschiet wassoo sou sy noyt mijn stem daertoe gekregen hebbenmaer hadde onse commandeur en cheff sulkx my geliefde te ordonneren en my een behoorlijke certificaat van afscheyt daervan te gevensoo soude ik mijn ordre volvoert hebbennaer middagh en snagts lief weer en elfen water. 3 November. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. "Winden. Noordoostering Z.W.t.W. 25. 20° 32' 345° 59' 20° 12' 5° O.t.Z. Oost. Sien(en) t' eyland TrinidaadO.t.N. hebben (het) met sonsondergang W(es)ten en de Clippen W.N.W. 6 mylen van ons. Maandag slappe marszeyls coeltesonnesehynent weercoers en verheyt Z.W.t W. 25 mylen, sagen veel swarte meeuwen en een soort van kleyne vissenomtrent als sardijndog kon deselve niet onderscheye, nog vangen, kregen na de middag een eyland met differente klippen int gesigtzijnde zeer hoog land; hebben het eyland na sonsondergang west na gissinge tien en de klippen W.N.W. ses mylen van ons, wy maekte daer Trinidaad af, schoon wy met ons bestek vry westelijker stondewant dit eyland leydt in differente kaerte op een by- sondere lengte, soo dat ik mijn bestek houwesonder veran dering, tot dat ik aen de vaste cust sal komen, snagts een moye coelte uyt den oosten.

Archief | 1911 | | pagina 113