75 Cregen savonts onse vaartuygen met water en een weynig groene boonen, sonder dat zy eenige of een van onse weg- loopers hadde konnen agterhalen. 1 December. Maandagh smorgens de wint Noordoost en Noordelijkmars- zeyls eoelte. Ginge ten 9 uuren onderzeyl, hadde veel moyte, eer wy ons anker (bezorgd) hadde. Sonde de boots vooruyt om yder aan een zyde te diepen, liepen het Westergadt uyt, hadden somptyds harde vlagen over 't gebergte en dan weder stilte. Den Arent brogt een misdadigen 1)die daer bevoren toe (was) gecondemneertaan t'Eyland St. Sebastiaen en liet hem daer zijn fortuyn soeken. Kregen wederom een frisse eoelte, stuurden om de Z.Z.O aan met een aannemende eoelte van O.N.O. Sette ons boot en sloep in en peylde savonts met sons- ondergang 't Eyland Aleatraces int N.W.t.N.t Noord 5 mylen en 't Eyland St. Sebastiaen int Noorde 6 a 7 mylen van ons. Reefde de marszeyls; 't gene hier aen (land) te bekomen is, is weynigh van belang. De coebeesten zijn heel mager en niet swaarder, schoon aan den hoek, dan 300 ffi, dogh het vlees redelijk van smaek. Wat de vis aangaet, die is goet en men kan met de zegen daar in overvloet van vangen in alderhande soort. De schilpadden zyn kleyn en weynig int getal. Verkens, schapen pluymgedierte zyn hier (h)eel duur en (h)eel weynig te bekomen. Aangaende de vrugten oranjes, zeenilt limoenen citroenen, plantenos 3)tamboeris, petattes 3)watermiloenen annenatserijst en boontjes, soude hier wel te bekomen zijn maer dat was nu, tot ons leetwesen buytens tijd van saisoen. De moeskruyden waren vennekoolporceleyudie alhier int lant groeit, daar we nog niet (h)alf genoeg voor onse zieken konde krygen. Wynen vallen der niet; met toebacqsuyker off In den breeden raad van 12 September te voren was jong-matroos van Gelder veroordeeld wegens het in dronkenschap dreigen zijner meerderen met een mes. (Vgl. „Daghregister uitg. 1838). 2) Bananen. 3) Patatas zoete aardappelen.

Archief | 1911 | | pagina 125