VI //2°. Het Slag-Herlogie bij Sijn Edele uit de Spaence vloot door Piet Hein A° 1628 verroverdt, door mijn Oudt-groot- vader als doen medegebragt f3° dien Pybel, ten jare 1360 met verhalen, schryven en schilderen geeyndigt zynde." De tombe is die van den Admiraal Witte Cornelissen de With, ridder van St. Michiel, Vice-admiraal van Holland en West-Yrieslandden 8sten November 1658 in een gevecht tegen de Zweden bij Kroonenburg gesneuveld, den 7den Oc tober 1659 te Rotterdam begraven. Het in gedreven koper sierlijk uitgevoerde klokje is door Witte Cornelissen de With veroverd op de Spaansche zilver vloot; hij was toen Capiteiu en Raad van Generaal Pieter Piersen Ileijn op het schip Amsterdam en had een groot aan deel in het nemen van genoemde Spaansche vloot op 8 Sep tember 1628 bij het eiland Cuba. Zijne dochter Maria trouwde in 1670 met Samuel Beeck- man, kiesheer en weesmeester te Middelburg en bewindhebber der West-Indische compagnie. Hunne dochter Maria trouwde in 1692 Daniel Radermacheruit welk huwelijk Samuel Ra- dermaclier voornoemd geboren werd. De Bijbel is een handschrift op perkament, in het Neder- landsch naar de Vulgata vertaald, op 162 bladen geschreven, keurig uitgevoerd en uitmuntend bewaard. Vooral merkwaar dig zijn daarin 20 miniatuur-teekeningenmet meesterhand uitgevoerd en van eene kleurenfrischheidalsof zij pas de hand des kunstenaars verlaten hadden. Het handschrift bevat niet den volledigeii Bijbelmaar Bijbelsche verhalent w. (geheel of gedeeltelijk): Ezra, Tobias, Judith, Esther, Daniël, Su- zanna, llabakuk, Ezechiël, Psalmen, Job, Hooglied, Spreuken Prediker, Wijsheid Salomo's, Jezus Sirach, Alexander's His toriën, Maccabeën en Elavius Joseph us. Aan het slot leest men //Dit were zynde ic van latine in duusche te maken. Int jaer ons heren die men schreef MCCC ende LX (1360). Op

Archief | 1911 | | pagina 14