94 Winden. S'middaghs 't oostelijkste van Statenlant W.t.Z. 3 a 4 mylen. W. S'avonts ten 8 uuren oost 5 a 6 mylen van St. Bartholomew. W.Z.W. Z.W. Z.W.t.W. z.z.w. Z.W. W.Z.W. w. N.W. Donderdagh smorgens ten twee uuren afnemende coelte, brobbelige zeewierpen 't loot bevonden de diepte van 68 vaemgrof witagtig sant met swarte stippeltjensloodeu al- gaande hadden deselve diepte en gront en ontdeckte met 't lammiere van den dagh't Staten(ei)land. Stilletjens met veranderlijke lught. Met 't rysen van de son vermeerderde de coelte. Hadden de noordwesthoek van straat Lamare 2) Z.t.W. B a 6 mylen, de noordoosthoek van Statenland Z.O.t 0. en Mauritiënland 3) Z.W.t.Z. Stelde van daer de coers O.Z.O. om beoosten Statenland te passeeren. Hadden frisse coelte dampige lugtontmoette veel croos van deselve soorte als voor desen in grooter vloeden, als we tot nogh toe gezien hadden. Hadden snelle voortgang, 't scheen, dat we stroom te baat had den, die uyt de straet Lamaere komt en langs de noordhoek vant Statenlant oostwaars heen vloeyt, waaronder verscheyde vlakke eylantjes leggen, daar veel entvogels van daan quamen vliegen, 't Statenland is grouw steenagtigh geberghte sonder gewas, tamelijk hoogh, heel hoekig, leggende hier en daar met sneeuw bedeckt. Kregen sterke valwinden vant landt. De oostkant is stijl, want we liepen daar kort by langs en hadden met 125 vaam lijn geen gront. Rysende coelte, steken al de reven in de marszeylen en maakten deselve vastongestadigh onderzeyls coelte. Hadden s'middaghs 't oostelijkste van Statenland W.t.Z. 3 h 4 mylen. N aermiddaghs afnemende coeltesette de mars- zeyls gereefd by. Tegen den avent voghtigh. Ten 8 uuren Lumieren. a) Le Maire. 3) Oostkust van Vuurland.

Archief | 1911 | | pagina 144