97 marszeyls. Zette het voormarszeyl weder bysonneschynent weer. Generale coers en verheyt Z.W.JW. 18 mylen Sien verscheyde soort van meeuwen en ook lommen. Na de mid- dagh afnemende, steken de derde reven uyt de marszeyls. Met zonsondergang stilte en regen. Snagts ongestadig met een grauwe bewolkte lught. 6 Januari. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. "Winden. Noordoostering Z. 19. 59° 8' 304° 7' 59° 10' 25° W.t.Z. W. w.z.w. z.w. z.z.w. Dinsdaghs ongestadig, gereefde marszeyls coelte met een betoge lught, met den dagb afnemende. Voormiddagbs weder aannemende. Steken de derde reven in de marszeyls. Generale coers en verheyt zuyd 19 mylen, wende westwaars Naarmid- daghs weder afnemende, steken tegen den avont weder de reven uyt de marszeyls. Snagts gereeft marszeyls met een holle zee. 7 Januari. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering Woensdagh in den vroegen morgenstont, gereefde marszeyls coelte, begon het koud te worden; sware vlagen verselt met sneeuw. Met den dagh heel ongestadigh. Wende ten negen uuren om de zuyd met dikke grauwe lught. 'Smiddags sonne- schijn. Generale coers en verheyt N.W.t.W. 15 mylen. Sien verscheyde grauwe meeuwen. Naarmiddagh buyig en aanne mende. Steken tegen den avont de derde reven in de mars zeyls. Snagts de buyen een weynig sagter. Archief 1911 7 N.W.t.W. 15. 58° 38' 302° 30' 58° 38' Sagen meeuwen. Heel kout. 25° Z.Z.W. Z.W. Z.W.t.W. W.Z.W. w.

Archief | 1911 | | pagina 147