102 Saturdagh smorgens of snagts seer ongestadigh van wint en regenmet den dagk afnemendesteken de derde reven uyt de marszeyls, sware dyninge. Voormiddags wederom keel on gestadigh met regen. Generale coers en verheyt N.t.W. 22 mylen. Naarmiddagh quam de buyen hoe langer hoe feller met hagel en regen. Nemen de derde reven weder in de marszeyls, savonts de marszeyls in eyselijke hooge dyninge. Snagts stijf onderzeyls weer. 18 Januari. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering N.t.W. 24. 55" 39' 293° 57' 55°18' 25° Z.W. W.Z.W. W. W.N.W. N.W. Sondagh smorgens of snagts ruw weer, hagel en sneeuw, met den dagh weder afnemende. Sette ten 7 uuren de mars zeyls by. Voormiddags tamelijk klaar, bywylen sonneschijn. Generale coers en verheyt N.t.W. 24 mylen. Naarmiddaghs bekwaam weer met een grauwe lugt, wind en zee algaande afnemend steken de derde en tweede reven uyt de marszeyls. Tegen den avont weder buyigde tweede reven wederom in de marszeyls. Snagts effen water, donker, stil en variabel met saghte regen. 19 Januari. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Leugte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering N. 10. 54° 38' 293° 57' 25° Z.t.W. de bekomen lengte volgens Z.Z.W* Caap Noir298° N.W. Coint voor onse misgissing 4° 3', met welke we met ons bestek O.N.O. westelyker stonden, als wy 't land ondeckte. O. Sien t'eyland del Vogo. Caap Noir is een tamelyk hoog eylantien, Z.O. t'welk hem heel swart vertoont, zijnde daardoor van de franse alsoo Z. genoemt. Z.Z.O. De westcant van 't eylant del Vogo bestaat uyt een menigte van kleene en groote eylanden, steenachtigh gebergte.

Archief | 1911 | | pagina 152