104 Dinsdagh smorgens ongestadigh, gereefde marszeyls coelte. Ten vier uuren Terra del Fuego in 't N.O t.N. van ons, 't wier ook strax weder heel dysigh, soodat we 't gesigt van 't land wederom verloren, nat en mistigh. Voormiddagh gereefde mars- zeyls, duyster met een grauwe lught. Omtrent de middagh sonneschijn Generale coers en verheyt N.W.t.N. 20 mylen. De kust strekt hierna wy best konde zienomtrent N.W. en Z.O. waars, want naderde de coers met de N.W.t.N. Na de middagh bequaam weer, steken de tweede reven uyt de marszeyls, redelijk klaar. Sagen 't land algaande noordelijker, sijnde seer hoog grauw steenagtigh land, hier gingh stroom, want wy zeylde somwylen door groote ravelingh. Ten 6 uuren noordelijkte de wint en wier stilder. Wenden zuydwaars. Hadden Caap Desseada (wy sagen het altoos daarvoor aan) N.N.O. 4 mylen en 't zuydelijkste land Z.O.t.O. van ons. Snagts marszeyls eoelte met redelijk elfen water, dikke lugt en somwylen vogt. 21 Januari. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering Z.W.t.Z. 8. 54° 9' 296° 12' 25° W.N.W. W.t.N. N.W. N.W.t.W. Woensdagh smorgens of snagts marszeyls coelte donker en mottigh, ten 6 uuren aannemende. Steeke de tweede reven in de marszeyls. Voormiddagh ryseut met een grauwe lught bywylen heel dysigh. Generale coers en verheyt Z.W.t.Z. 8 mylen. Naarmiddaghs nam de wint nogh al meerder aan en wel soo noordelijk. Steken de derde reven in de marszeyls. De zee begon sigh sterk te verheffen. Observeerde de son in 't oudergaanbevonden 24 graden 8 minuten noordoostringh. Snagts ruwe coeltenamen 't voormarszeyl in 22 Januari Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering Z.Z.W. 17. 55° 11' 295° 28' 25° N.W.t.W.

Archief | 1911 | | pagina 154