114 die ons op soo een onbekent vaarwater lightelijk over soude konnen comen. Snagts heel donker met continueel blixem met afnemende dyningh. 11 Februari. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering N.O. 28. 38° 11' 294° 48' 38° 15° Z.t.W. Coers verandertde compassen verbetert. Z.W. W.Z.W. W. W.Z.W. Woensdagh smorgens of snagts buyig met saghte regen en continueel blixem. Met den dagh stilletjens. Sette onse coers wederom O.N.O, om 't eylandje la Moggée J) ofte dat van St. Maria in 't gesigt te loopen. Voormiddagh duyster tot om trent ten elf uuren, kregen toen een weynig sonneschijn. Generale coers en verheyt noordoost 28 mylenverbeterde onse compassen van vijftien graden tot op tien graden noord- oosteringh. Namiddagh aangename sonneschijn met een moye marszeyls coelte. Observeerde de son in 't ondergaan, bevonden de miswysinge 9 graden 45 minuten noordoostringh. Snagts labbercoelte met een bewolkte lught. 12 Februari. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering O.N.O. 30. 37° 15' 297° 7' 37° 7' 10° W.Z.W. Sagen croos, gevogelte en robben. Z.W. Seylen en dryven snagts met kleyn zeyl. Z. Z.Z.W. Donderdagh smorgens of snagts slappe marszeyls coelte met een betoge lught, tegen den dagh aannemende, voormiddagh duyster. Sagen eenige vloeken croos dry ven. Op de middagh sonneschijn. Generale coers en verheyt O.N.O. 30 mylen. Na de middagh lief weer. Sien algaande meerder croos nevens veranderingh van gevogelte, maakte ten 8 uuren kleyn zeyl, la Mocha.

Archief | 1911 | | pagina 164