116 N.B. Alle degene, die de cust van Chili op 36 of 37 graden willen aandoendie sulle dertigh mylen van land eroos ontmoete. Tien of 12 mylen nader zijnde sal het water heel donker van couleur verandert zijn en men siet dan by millioenen van kleyne grauwe watervogels tot dighte by land, die daar op een kleyn soort van vis asen. 14 Februari. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordooster ing N.W. 43. 34° 8' 294° 25' 34° 5' 10° Z.Z.W. Seylden snagts met kleyn zeyl. Z.t.W. Z. Saturdagh smorgens of snagts doorgaande styve gereefde marszeyls coelte met een bewolkte lught. Voormiddagh duyster tot omtrent den middaghwanneer de soune door quam breken. Cregen breete, die wy niet al te veel vertrouwen konden. Generale coers en verbeyt N.W. 43 mylen. Stelde onse coers west aan om daarmede 't eyland Juan Fernando aan te doen. Naarmiddaghs stijf marszeyls, tamelijke zee, tegen den avont aannemende, steken de tweede reven in de marszeyls. Zeylden snagts met kleyn zeyl, dewijl we volgens ons bestek niet ver van land konde zijn Snagts groote donkerte met harde vlagen. Stevende W.Z.W. en W.t.Z. Conde toen mede met onse erva- rentheyt W.t.N behouden. 15 Februari. Ontdekte met den dagh het eyland Juan Fernando in 't W.N.W. maar verloren het weder door groote opkomende donkerheyt. Steken derhalve by de wint over; passeerde door een streek grauwe zeevogels. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering W.t.N. 21. 33° 49' 292° 46' 10° Z.Z.W. Wenden savons ten 6 uuren om de oost by de wint over om Z.t.W. niet benoorden 't eyland te vervallen. Z. Z.t.O. z.z.o. z.t.o. z.

Archief | 1911 | | pagina 166