117 Sondagh smorgens of snagts styve coelte, met den dagh nogh aannemende, vermeerdere zeyl en vervolge de coers van west, duyster weer, weynigh gesigt, evenwel wierd er van stengh geroependat er land aan ley stuurboort vooruyt lagh. Mijn onderstuurman onderwyle mede aan stengh gecomen zijnde, getuyghde hetselve mede te sien. Hadden 't in 't W.N.W. van ons Cregen daarop aanstons tot ons leedwesen groote donkerte soodat we het land wederom uyt ons gesight verloren Dorsten daardoor niet op afhouden. Staken derhalve by de wint om het boven '"t eyland te houdenpasseerde daar een streek grauwe zeevogels van deselve soortgelijk wij omtrent la Con- seption ontmoete. Middags de generale coers en verheyt W.t.N. 21 mylen, zeer donker weer, hebbende tegenwoordigh delengte van 't eyland; vreesden dat we van den morgen daar bezuyden om gepasseerd warenlieten het ten 6 uuren westwaars over staan. Wenden toen oostwaars overom niet beneden 't eyland te raken, hadden nog al styve coelte, weynigh gesigt, 't geen snagts continueerde. 16 Februari. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering O.t.N. 11. 33° 40' 293° 38' 10° Z. Missen tegen gedaghten volgens ons bestek 't eyland Juan Z.t.O. Fernando. Z.Z.O. Z.t.O. Z. z.z.w. z.t.w. z. Maandagh smorgens of snagts ongestadige marszeyls coelte tamelijk effen water. Met den dagh rysende, duyster weer. Voormiddags afnemende met een grauwe lught. Generale coers en verheyt O.t.N. 11 mylen. Wierden tot ons leedwesen geen land gewaarschoon we volgens ons bestek niet gemist moghte hebbenzijnde nu alweder met ons bestek beoosten 't eyland Juan Fernando. Sonde dierhalven ten 6 uuren weder west waars gewend hebben en dan ook scherp by de wint te zeylen

Archief | 1911 | | pagina 167