118 om geen breete te verliezenmaar dewijl de wind met den avont westelijkte, soo lieten wy 't oostwaars overstaan. Snagts styve marszeyls coelte, helder sterrelight. 17 Februari. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering 0.t.Z. 16. 33° 53' 294° 53' 33° 8' 10° Z. Bevonden ons noordelijker als het eyland Juan Fernando. Z.t.O. Soeken zooveel zuyd te winnen als noodigh soude hebben. Z. Wenden ten tien uuren, omdat de wint oostelijkte, om de west. Z.t.W. z.z.w. z.w.t.z. z.z.w. z.t.w. z. Z.t.O. Z.Z.O. Dinsdagh smorgens of snagts labbercoelte; observeerde de son in 't opkomen, bevonden de miswyzing 7 graden 56 mi nuten noordoostringb. Voormiddagh stil aangenaam weer met heldere sonnesckijn. Generale coers en verheyt O.t.Z. 16 mylen, bevonden ons noordelijker dan de breete van Juan Fernando en 45 minuten noordelijker dan onze gissinge, waaruyt we konden afmeten, dat we den 15 dezer in den morgenstond maar even bezuyden 't eyland waren omgeloopentoen we al dat gevogelte sagen. Waarvan 't duyster weer de oorzaak is geweestdat we het niet aangetroffen hebben en gelijk we donker weer behielden, soo hebben wy het in 't passeereu met de ooste coers ook niet konnen zienzijnde onderwylen met de stroom en zee noordelijker geraakt, als nu komt te blyken. Zullen deswegens zoo veel zuyd zoeken als we noodigh hebben en dan wederom westwaars te wenden. Snagts de wint zuyde- lijker met slappe coelte en algaande oostelijker. Wenden west waars heel sterrelight weer. 18 Februari. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering Z.W.t.Z. 7. 33° 32' 294° 35' 33° 2' 10° Z.

Archief | 1911 | | pagina 168