123 Gode zy dank. Hadden toen de Z O. hoek O.t.Z. en deN.W. hoek W.t N. Vertuyden aanstons. l) De bay is seer kennelijk aan de hooghste berg, die de meeste tijd met wolken bedekt issijnde omtrent in de midden van de noordoostzyde. De beste reede is aan de oostkant van de bay. Ik ging, nadat het schip vertuyd was, met eenige officieren na de wal om te sienwaar dat we hout en water gemackelijk soude kunnen halendaar we op differente plaatsen gelegentheyt toe vonden, 't Getal van de zeehonden en zeeleeuwen, die hier op 't land lagen, is onbesehryvelijk waarvan de laatsgenoemde wel 3000 18 wogen. Snagts stilletjens, vangen seer veel vis met de hoek, van alderhande soortnevens delicate creeftendie mede hier in overvloed zijn. 25 Februari. Winden. De Arent en de affricaanse galley weder by ons gecomen. Z.t.O. z.z.o. z. Woensdagh smorgens stilletjens. Sonden volk naar land om hout te halen en bragten de leggers (en) watervaten mede aan de wal; de bootsman om de takelage en de zeylmaker om de zeylen. Ik ging ten 8 uuren met de sloep digt onder de wal vissen, vangen met 4 5 5 hoekjes in weynigh tijt een groote quantetijt vissen en creeften. Cregen onderwylen ons verloren geseldschap int gesigt aan de zuydhoek van 't eyland. Ik ging met de sloep daar na boortbrengende voor hem een soo vis en creeften mede, die haar aangenaam was. Verstonde van deselve dat zy drie etmaal aan het eyland la Mocha waren geweest, dogh hadden daar geen verversing gevondenmaer hadden daar schone paarden gesiendie daar in't wilt liepen. Ik bleef, dewijl het stil wiert, daar aan boort, om mijn sloep mede te helpen boegseeren. We quamen alsoo ten vijf uuren in de bay dighte by mijn schip ten anker. Salueerde den comman- Brachten aanstonds een tweede anker uit, met het oog op de valwinden.

Archief | 1911 | | pagina 173