X laatste eeuwen; Verslag van de commissie voor de bewaring van gedenkstukken van geschiedenis en kunst te Nijmegen over 1909; Jenny Lijcklama a Nijeholt, De luchtvaart en het volkenrecht; H. L. Gerth van Wijk, A dictionary of plant- names, dl. II; Ethnographica in het Museum van het Bata- viaasch genootschapOud-Nederlandsche stedenDe Neder- landsche stedenbouw door C. H. Peters; Rijks geschiedkundige publicatiënDr. W. P. C. Knuttel, Acta der Particuliere synoden van Oud-EIolland, 16211700 Mr. N. W. Pos thumus, Bronnen tot de geschiedenis van de Leidsche Tex tielnijverheid; Dr. H. T. Colenbrander, Koning Bodewijk 1806 1810, 2 din.; Dr. K. Ileeringa Bronnen tot de ge schiedenis van den Levantschen handel; A. A. Vorsterman van Oyen, Genealogie der familie Smit; Gedenkboek ter eere van Prof. Dr. J. E. van Bemmelen. Van den Catalogus van de Provinciale Bibliotheekwaar mede de bibliotheek van het Zeeuwsch Genootschap is veree- nigdis thans het laatste deel verschenen met een uitvoerig register. Met dit hoogst nauwkeurige en uitvoerige werk heeft de met 1 April afgetreden Provinciale Bibliothecaris, de heer J. Broekemade kroon gezet op zijne toch reeds voorbeeldige ambtsvervulling gedurende meer dan 30 jaren. De Zelandia illustrata ontving als gewoonlijk, meest door aankoopeen aantal aanwinsten te weten Cadzand gefortificeerdteekening in O. I. inkt het Hof Waldamme, teekening in kleuren, W. Pouwelse, fee.; Vlissingen van de reede te zienteekening in kleuren door J. H. Reijgen 1840; panorama van Veere, geschenk van C. W. Dhuy F Pz. 1909; cosluumprentjes van vrijwilligers enz. van 1830; portret van Andries Schraver, 1754, met levensbeschrijving; Iiortense Eugénie, Koningin van Holland; concept-plan van de Hofstede Popperoede-Ambacht; den gevel van het voormalige zoogenaamde '/Provoosthuis";

Archief | 1911 | | pagina 18