134 5 April. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering W. 7. 27° 6' 260° 8' W.N.W. Ontdeckte lant in 't W.t.Z. N.W. N.t.O. z.t.w. z.z.o. Z.O.t.O. Sondagh smorgens stilletjens met saghte regen, afnemende dyning. Wenden ten 7 uuren om de west met slappe mars- zeyls coelte en vogkt. Tegen den avont deet Rosendaal't seyn van lant, waarop den Arent jagt maakte, om te sien wat des- selfs ontdecking washetgeen wy ten 8 of 9 uren van eapt. Coster wierde medegedeeltzijnde een laagh eyland't geen hy in 't Z.t.W. saghvolgens zijn voornemens lieten het be wegen. Snagts met de marszeyls zuydwaars over by de wint leggen, hebbende moy lughtien en helder maanligt. 6 April. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering W.t.N. 13. 26° 55' 259° 10' O.Z.O. Nadere onbekent lant. Z.O. Nemen resolutie om het aan te doen. Zien daar vuur op. O.t.Z. N.N.O. Maandagh smorgens of snagts met de steven tot den dagh toe om de zuydwest gedrevenmaakte met sonsopgangh seyl hebbende het lant, daar Hosendaal gisteren avont seyn voor gedaan had in 't W.t.N., zijnde een laagh, effen, berghagtigh landdaar 't zuydelijkste eerst als eylanden vertoondemaar wanneer wy 'tnaderde, bevonden het aaneen te zijn. Iladden smiddags den hoek W.t.N. 3 a 4 mylen; stelde onse coers N.W. om de noordkant te besigtingen. Namiddags stilletjens en variabel. Tegen den avont deed den commandeur seyn van ordinaire raad, alwaar we resolutie namen om twee sloepen bemant met 19 man gewapent naar de wal te senden met de eerste gelegentheytom 't eyland te besightigen en of het niet

Archief | 1911 | | pagina 184