135 bewoont wiert, daar we niet aan twyfelde, mits dat we met den donker op verscheyde plaatsen aan lant vuur sagen. Wyders te diepen en of daar goede ankergront moghte wesen. Snagts ongestadigh met regenbielden 't af en aan met 't kleyn zeyl. 7 April. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. "Winden. Noordoostering W.t.N. 4. 26° 52' 258° 57' N. Hadden smiddags 't midden van 't eyland N.N.W. Z.W.t.Z. 2. 27° 258° 52', de N.W. breete en lengte daar wy dit eyland naar de W.N.W. caart van Ceulen naar onse gissinge op ge- W.t.N. vonden hebben. Z. Cregen een inwoonder van 't eyland aan Z.Z.W. boort. Z. Z.t.O. Z.W. Dinsdagli smorgens of snagts variabel met barde vlagen, donder en weerligt. Hielden 't af en aanleyden 't met den dagh na de walmaar avanceerde weynig door 't variabel weer. Ten 8 uuren quam een gestadige coelte, daar wy wat mede naderde. Wierden onderwylen dighte by ons een kleyn vaar- tnygh gewaar, daar een oud naakt mens in sat, die geweldigb schreeuwde. Ik voer met mijn sloep naar 't selve toe, bragt hem met veel tegencrabbelinge aan boort van den Arent, zijnde een manspersoon van diep in de 50 jaren, uyt den bruynenmet een sikje na de turkse manier, heel sterk van gestalte. Hij verwonderde hem zeer over 't maaksel van ons schip en alle zijn toebehoorensooals wy uyt zijn mynen coude verstaan. Mits we den anderen niet in 't minste conde verstaan, soo moesten wy 't uyt zijn mynen en wysinge hebben. Wy gaven hem een kleyn spiegeltjen, waarin hy sigh beschoude, waarover hy seer verschriktealsmede over het luyen van de klok. We gaven hem een glaasje brandewijn, 't geen hy over zyn tronie goot en wanneer hy de kragt daarvan voeldebegon hy zijn oogen wakker te vryvengave een tweede glaasje brandewijn nevens een wormbeschuitje, daar soo te seggen

Archief | 1911 | | pagina 185