154 Maandagh smorgens stilletjens, vangen een haye, drie cret of bonijtvermindering der gevogelte. Tegen den avont een moy coeltien, lieten het ten 10 uuren met de steven om de noordoost dry ven tot voorkomingh van schade, dewijl we donker ongestadigh weer hadden met continueel regen. 12 Mei. Coers. Verheit Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering W. 14 15° 20' 227° 45' O.Z.O. Vermisten de Affricaanse Galey. Comen weder by hem. Z O. Vangen vis, dryven snagts. Z.O.t.O. O.Z.O. Dinsdagh smorgens styve marszeyls coelte met regen. Maakte ten 8 uuren wederom zeyl, vermiste de Affricaanse Galey, waar over my de commandeur sprakvragende wanneer ik 't laatst zijn vuur gesien hadt in den voorleden nagt en soo als wy daarover besigh waren, quam hy hem in 't Z.W. te ontdekken leggende met de steven om de N.O. Stuurde deswegens wat zuydelijkertotdat we in zijn vaarwater quamen, vanwaar we wederom coers stelde; veel gevogelte en vis, vangen drie halve coorde en verscheide cret of bonijt. Voormiddags styve mars zeyls coelte en somwylen regen. Naarmiddagh donne couw, namen alle de reven in de marszeylslieten het savons ten 7 uuren met den steven om de zuyd dryven. Snagts doorgaande gereefd marszeyls coeltedonkere lugt 13 Mei. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering W. 19. 15° 20' 226° 26' 15° 23' Z.O.t.O. Vangen vis. O.Z.O. Woensdagh smorgens gereefde marszeyls, donker en vogh- tigh; maakte met den dagh wederom zeyl; afnemende coelte, verheven zee, steken alle de reven uyt de marszeyls. Vangen 5 halve coerden13 crets of bonijl. Snagts sterrelight.

Archief | 1911 | | pagina 204