161 Winden. Z.O. z.z.o. z. Vrydagh smorgens of snagts styve marszeyls coelte; conti nueerde te dryven met de steven om de zuyd tot den dagh wanneer we wederom zeyl maakte en noordoostwaars wende. Bevonden ons buyten 't gesigt van 't lant. Wenden ten 10 uuren wederom zuydwaars. Sagen 't lant in 'toost van ons. Wenden smiddags wederom naar lant, hadden 't toen oost en oost ten zuyden naar gissinge 3 a.4 mylen van ons, quamen met den avont weder onder de westzyde van 't eylantdaar we van ons volk nogh vaartuygen gewaar werdenmaar sagen andermaal rook op de noordwesthoek van 't eylant. Hielden snagts af en aan met moye marszeyls coelte, maan en sterre- light. 23 Mei. Winden. Z. Z.Z.O. Z.O. z.z.o. Saterdagh smorgens of snagts moye marszeyls coelte. Hielden 'taf en aan van 't eylant; hadden met den dagh de zuydwest- hoek in 't oosten van ons. Bevonden meer [in] zee te zijn dan we doghtewaardoor we de wal weder soghte om te sienof wy daar volk of vaartuygen door hebben moghtegelijk we dan daardoor onse boot ontdeckte. Gregen deselve middags roerloos aan boortmet verlies van swarenieuw kabeltouw ankers, dregh en dito touw met meer andere kleynigheden met verder rapport als dat de sloep 't werpankerpaardelijn loodlijn, lantarens en meer andere saken verloren had, bene vens 't verlies van boots- en sloepsdregh. Mijn stuurmandie met de booth gecomen waszeyde mydat hy benoorden 't eylant omgekomen was, hebbende op de noordwesthoek van 't eylant wel 50 indianen op strant gesien, die hem vervolghde hebbende alle groote lange stocken. Maakten veel teekenen Archief 1911 11

Archief | 1911 | | pagina 211