163 seer heylsaam voor de scheurbuyk te synhebbende die smaak als rammelassen. Snagts helder sterre- en maanligt. 24 Mei. Winden. Houden extra-ordinaire raat. Vertrek van Schadelijk Eilant. Z .t.W. Met sonsondergang de Z.W. hoek Z.O. en de N.W. hoek N.O.t.O. Z.Z.W. 2 mylen. Sondagh smorgens of snagts marszeyls coeltemet den dagb afnemende. Hadden 't Schadelyk Eylant in 't Z.O. van ons, lieten bet alsoo overstaan. Smiddags de N.W. hoek N.O., en de Z.W. hoek Z.O.t.Z. Sonden onze sloepen naar de wal, om onse afspraak uyt te voerenwelke welhaast wederquamen. Conden door de groote brandingh niet aan de wal komen en hadden ook geen van de weghloopers vernomenwaaruyt we vaststelde, dat sij hare disperate resolutie soghte te volvoeren moesten anders (h)aar aan onse vaartuygen vertoont hebben. Wenden westwaart. Hiewen raat by den commandeur, be- sluytende, omdat we nu sooveel sterker van manschap waren en de consumptie meerder waren, eenige rantsoenen te vermin deren en voortaan 3 pont brood ter week te gevenagt musjens water daags en tweemaal in 't etmaal te laten eten om te sien of wy daar eenige victualie en water mede konden uytwinneu wyders of we nader onderzoek van 'teylant soude doen, 'tgeen, omdat er geen ankergront wasverwurpen wiert en 't voort- setten ter ontdecking van beter landen vastgesteld en maakte daarop zeyl. 't Geen ik wel anders gesien hadde en soude liever eenige dagen hebben willen soek brengen tot ondersoek van dit eylant, uyt dien hoofde, dat capitein Roosendaal en meer van syne ende myne officieren voorgegeven hadden, dat sy in 't binnenwater van 't eylant veel groote oesters en parreie- moer op de rotsen en banken hadden gesienmaar wanneer ik sulkx voortbragt, wier het in de wint geslagen; niettegen staande kon hier wel perelbanken geweest zijn 't geen wy niet ondersogt hebben, 't geen gans niet met mijn zin geschiet is. Hebbende met sonsondergangh de zuydwesthoek van 't Scha-

Archief | 1911 | | pagina 213