4 geven te hebbendat in den Engelschen tekst de volgende zinsnede is opgenomen die in het oorspronkelijke stuk ontbrak fthe master of the skout-boatts to be lyable for any damnage susteaned betuixt Midelburgh and Campheer". In den Nederlandschen tekst van art. 31overeenkomende met art. 30 van de Engelsche redactie, ontbreekt een aequi- valent voor de woorden«and particularly it is agreedthat everie master of ane famillie of the Scotts nation, liveing under the staple-court, shall have the freedom and exemption from payement of the excyse and other taxations yeirlie upon sex seeks of wheatt three lasts of turff, four fathoms of wood, sex skaills of coallstuo barrells of buttertuo barrellis of soap; and the conserjarie hous to be free of excyse for vivers, coalls and fyreing". Hunne opneming in het definitieve con tract is een uitvloeisel van het bepaalde in het 3C Secreet- artikel, dat nader uitgewerkt is in Ampliatie art. 4. Bij hetzelfde artikel der Ampliatie wordt ook bepaalddat aan het oorspronkelijke artikel zullen worden toegevoegd de woor den //En soo yemand van deselve personen occasie mogten hebben om jaerlijcx een offte meer beesten te slaen voor hun gebruyk, sullen hetselve vryelijk mogen doen, mits kennisse daarvan doende aen de heeren van de magistraet ofte pagter vant slagtgeld, sonder yets daarvoor te betalen". In verkorten vorm is deze bepaling in den Engelschen tekst van het con tract overgegaan. In den Nederlandschen tekst outbreken de artt 32, 3439 van de Engelsche redactie. Art. 32 is ontleend aan Secreet art. 4 en Ampliatie art, 6, art 34 aan Secreet art. 2 en Ampliatie art. 5, art. 35 aan Secreet art 5 en Ampliatie art. 7 (vgl hierbij Archief 1905, blz. 117, noot 1), art. 36 aan Ampliatie art. 8, art. 37 aan Ampliatie art. 9, art. 38 aan Secreet art. 6 en art. 39 aan Ampliatie art. 10. Intusschen ook afgescheiden van deze wijzigingen, die in gevolge de Secrete artikelen en de Ampliatie in den oorspron- kelijken tekst gebracht zijnzonder dat trouwens de overeen-

Archief | 1911 | | pagina 54