13 33. 1697 art. 33. 34 1). Iu consideratie van alle de voornoemde puncten ende artioulen, dewelke de gemelte magistraet der voornoemde stede Campveere belooft hebben te onderhouden ende doen onder houden, heeft de meergemelte Heer Conservateur tot craehte van de boven gementioneerde zyne commissie van gelijk be looft, gelijck deselve belooft by deseu zijn ouderteykeninge, datter dadelijk ende sonder uytstel ordre sal worden gestelt en verbot gedaendat geene schepen tot de stapel hooreude eenige andere marckt offte haven der Nederlanden sullen mogen aendoen ofte frequenteren dan die van de voornoemde stad Campvere, nogte ook dat elders eenige stapelgoederen sullen mogen werden getransporteert ende de contraventeurs van dien rigoureuselijk sullen werden gestraft. II. Secreete articulen l2). Eerstelijk dat, alhoewel by het 3dc artioul vant voors- zeide nieuwe stapelcontract gesegt isdat de vrydommen van lastgelden geeonsenteert werden op approbatie van Haar Hoogli Mogende, daartoe de magistraet alle mogelvke devoiren soude aenwendensoo ist nogtants, dat men daarover nader ouder secretesse geaccordeert is, dat alle deselve vrydommen sullen werden gepractiseert. 2 s). Ende also hier te vooren over het regt van de balance eenige dispuyten ende moeylijckkeden zijn ontstaen tusschen de balansmeester ende de heeren Schotse koopluyden ofte de factoors over het regt van de goederen en waren, die de balans souden mogen subject zijnhebben de heeren ge committeerden van Sijn Hoogheyt ende van de magistraet de(r) voorszeide stede aengenomen ontrent de Ed. Mogende Heeren Staten van Zeeland alle bedenkelyke devoiren en officiën aen Vgl. 1697 art. 39. Dit artikel komt overeen met art. 40 van den Engel- schen tekst. 2) Vgl. ook Ampliatie art. 1. 3) Vgl art. 34 van den Engelschen tekst en Ampliatie art. 5. 4) Het HS. heeft: hebbende.

Archief | 1911 | | pagina 63