14 te wendenten eynde de voorszeide dispuyten en moeylijkheden mogen worden opgeheven door sodanige expediëntiën ende mid delen dewelke daartoe sortabelste ende bequaemste sullen werden geoordeelt. 3 1). Ten derden is mede toegestaen ende vergund aen den Heere Conservateur, zijn depuytó, den predicant ende factoors de vrydom van accijns ofte imposte van tgemael, yder van ses sakken terwe jaerlijcxdaarvan halende een billjet, alsmede van lasten turff en vademen brandhoutsullende de conjergerie hiervan genieten het stippel getal 2). 4 3). Ende tot beter encouragement van den handel ende koopmanschapsoo wert by desen versogt een wisselbanck tot het remitteeren van gelden, ende dat de magistraet soude ge houden wesen de heeren koopluyden ende factoors met sodanige penningen ter voorszeyde securiteyt gevende voor de genoote penningen op een redelyken interest h 4) perceuto pro rato des tijds te betalenhebbende de gecommitteerde van Sijn Hooghevt ende de magistraet der voorszeyde stad toegesegt eude belooft hierover te handelenwanneer over de kooien sal werden getraoteert ondertusschen sullen alle mogelyke mid delen in 't werk gestelt worden, ten eynde de factooren mogten met geld versien wordenende dat de coolen van den impost mogten werden vermindert. 5 8). Ten vijffden datindien yemandde Schotse natie aen- hoorendedoor misverstand, abuys ofte negligentie in gebreke ware gebleven van hare goederen behoorlijk verklaert te hebben tzy in de quantiteyt ofte in de qualiteyt, sullen de voorszeyde goederen geen verbeurte ofte conliscatie subject zijnals alleen dat daarvoor sullen betalen. Vgl. art. 31 (30 van den Engelschen tekst) en Ampliatie art. 4. 2) Zoo staat er in het HS. Op den kant staatN.B. 't Getal fol. 27 gesuppleert. Vermoedelijk wordt daarmede verwezen naar art. 4 der Ampliatie. 3) Vgl. art. 32 van den Engelschen tekst en Ampliatie art. 6. 4) Oningevuld in het HS. Zie Ampliatie art. 9. e) Vgl. art. 35 van den Engelschen tekst en Ampliat'e art. 7.

Archief | 1911 | | pagina 64