17 ende heeft de magistraet dienvolgende belooft, dat gene verswe gen, qualijk aengegeven off gefraudeerde goederen sullen wesen confiscabel, soo wanneer tot redemptie van deselve viermael 's lands regt sal werden betaelt 8 In gevalle eenige questiën ofte differenten mogen ont- staen tusschen den licentmeester, tollenaer ofte andere ontfan- gers ende yernand van de Schotse natie, soo sal de voorszeide licentmeestertollenaer ofte ontfanger by desen verobligeert zijn gehoort te werden voor burgermeesteren en schepenen deser stadten eynde de Conservateur ofte zyne gedeputeerde daarvan mogen kennisse hebbenende dat sodanige goede ordre daarin mogen werden beraemt, dat die van de natie niet en mogen werden overeyscht int betalen van den tol en andere lasten van de goederen, by hem uytgevoert werdende, agtervolgens de oude lijste en taeffeleu, waervan een copye aen den Con servateur sal werden overgelevert. 9 2). En tot beter vast stellen van de Schotsche stapel binnen dese stad soo is by desen verstaeudat de heeren van de magistraet alle mogelyke middelen sullen aenwenden dat den impost op de Schotse kolen werden vermindert, opdat de Schotse scheepennaer dese provintie komendemogen vero bligeert zijn gestadiglijk binnen dese stapelpoort te resorteren. 103). Eyudelyke dat Zijn Iloogheyt den Heere Prince van Orange ootmoedelijk sal werden versogtdat geliefde (door) ZijnE. hoge authoriteyt te wege te brengen, dat alle stapelgoederen uyt Schotland, in schepen komende op eenige ander reede ofte havens dan dese, dat deselve goederen vryelijk mogen werden getrausporteert naer Campvere sonder eenigh landregt soowel in tinkomen als uytgaen te betalenende byaldien de stad Dordregt hier namaels eenige pretentiën soude mogen maken op ende jegens de Konmklyke coopsteden van Schotland ter Vgl. art. 36 van den Engelschen tekst. 2) Vgl. art. 37 van den Engelschen tekst. 3) Vgl. art. 39 van den Engelschen tekst. Archief 1911 2

Archief | 1911 | | pagina 67