VIII Zeeuwsche kleederdraclitenwoningen, meubelen, volkskunst, ge bruiken enz." aan ons bestuur, onder dagteekening van 12 Ja nuari j.L, den volgenden brief richtte: „Mijne heeren, „lleeds dadelijk, toen wij het plan opvatten, te Middelburg in 1913 eene tentoonstelling van Zeeuwsche kleederdrachten te organiseren, werd het denkbeeld geopperd te trachten, aan deze tentoonstelling, welke tijdelijk zou zijn, een doel van blij venden aard te verbinden, door datgene, wat gevaar loopt te verdwijnen aan te koopen en het eene goede plaats te verleenen. „Dank zij het drukke bezoek aan de tentoonstelling en den steun, dien wij van verschillende zijden mochten ondervinden door toezegging van bijdragen en geld en door deelneming in het waarborgfonds, zijn wij tot ons genoegen in staat, aan ons denkbeeld uitvoering te geven. „Daarvoor kan naar onze meening niets beters in aanmerking komen, dan de collectie poppen in hedendaagscli kostuum, die een zij het niet geheel volledig toch vrij goed overzicht gaven van de kleederdrachten, welke tegenwoordig nog in Zeeland gedragen worden. „De collectie bestaat uit dertien poppen, te weten: 1. Vrouw uit Nieuw- en St. Joosland; 2. idem uit Walcheren; 3. idem uit Arnemuiden; 4. idem uit Zuid-Beveland, Protestantsch; 5. idem uit Zuid-Beveland, Roomsch-Katlioliek 6. idem uit Cadzand; 7. idem uit Axel; 8. idem uit Schouwen; 9. idem uit Tholen; 10. Kind uit Walcheren; 11Man uit Walcheren 12. idem uit Zuid-Beveland, Protestantsch; 13. idem uit Zuid-BevelandKatholiek. „De poppen zijn vervaardigd in de ateliers van de firma Willy Weber te Berlijn. „Voor de samenstelling der kleeding is ons bereidwillig hulp

Archief | 1914 | | pagina 10