IX verleend door- deskundige personen in verschillende plaatsen van Zeeland. „Wij meenen, dat deze verzameling niet beter aan haar doel kan beantwoorden dan wanneer zij geplaatst wordt in het gebouw van uw genootschap, waar reeds zooveel eene plaats heeft ge vonden, dat anders onherroepelijk verloren zou zijn. „Wij achten het een voorrecht U deze poppen te mogen aan bieden. Wij hopen dat U ze eene plaats in uwe verzameling zal geven en dat ze daar mogen worden eene aantrekkelijkheid te meer voor onze goede stad en zoo mogelijk een onderwerp van studie voor velen. „Hoogachtend, „Het Bestuur der Tentoonstelling, „Jacq Frank, onder-Voorzitter. „Hartman, eerste Secretaris." Nadat dit aanbod door de vergadering van directeuren en leden was aanvaardwerd tot het bestuur der Tentoonstelling bet volgende schrijven d.d. 6 Februari j.l. gericht: „In de op I dezer gehouden vergadering van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen werd voorlezing gedaan van Uw schrijven van 12 Januari 191-1, waarbij door U aan het Ge nootschap ten geschenke wordt aangeboden de collectie van 13 poppen in hedendaagsche plattelands-kleederdracht, welke een hoofdmoment uitmaakten van de ten vorigen jare door U de geor ganiseerde Tentoonstelling. „Dat kostbare en smaakvolle geschenk wordt door het Genoot schap met de meeste erkentelijkheid aanvaardevenals op de Tentoonstelling zal de verzameling ook in 's Genootschaps Museum de algemeene aandacht trekken en de belangstelling is ons schoon gewest en zijne eigenaardige bevolking bij de bezoekers opwekken en versterken. Zeker kan de herinnering aan Uwe zoo welge slaagde Tentoonstelling op geene betere wijze bestendigd en ver levendigd worden dan door deze milde schenking. „Onzerzijds kunnen wij 1 de verzekering gevendat aan de verzameling steeds eene doelmatige plaats ingeruimd en aan haar onderhoud de meeste zorg door bevoegde hand besteed zal worden. „Door de zoo juist gevoelde gedachte van Uw bestuur en de

Archief | 1914 | | pagina 11