X onbekrompen uitvoering daaraan gegeven hebt Gij niet slechts het Genootschap, maar geheel Zeeland duurzaam aan U verplicht. „Wij zijn ons dan ook bewust de tolk te zijn van aller eendrach tige gevoelens, wanneer wij U den welgemeenden dank van di recteuren en leden van het Zeeuwsch Genootschap in het bijzonder en van de Zeeuwsche bevolking in het algemeen overbrengen door deze schitterende bekroning van Uw moeitevollen arbeid. Ook individueel voegen wij daarbij de verzekering van onze bijzon dere waardeering en instemming. „Met gevoelens van hoogachting hebben wij de eer te zijn „Het bestuur, enz." Het voornemen is de belangrijke verzameling in de bovenach- terkamer, grenzende aan de ouderwetsche kamer, op dezelfde wijze ten toon te stellen als op de Tentoonstelling het geval was; de groepeering geschiedt onder het welwillend toezicht van den Voor zitter en den Secretaris der Afdeeling Middelburg der Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer (vroeger het Ten- toonstellingsbestuur)zoodat mag verwacht worden, dat nagenoeg hetzelfde effect zal bereikt worden als op de Tentoonstelling, waar de groep zoozeer de algemeene aandacht gaande maakte. Aan deze schenking sluit aan eene gift door de Dames M. G. A. en A. M. de Man van een ouderwetsch Nieuwlandsch kos tuum, dat mede op voornoemde Tentoonstelling eene plaats had gevonden. Tot dit geschenk heeft betrekking het volgende be- stuurssehrijven aan de Dames de Man d.d. 2 October 1913: „Nadat wij bij Uw schrijven van 17 April j.l. werden verblijd door de mededeeling, dat de poppen, voorstellende het boerengezin in de ouderwetsche kamer, eene alleszins noodige en doelmatige restauratie hadden ondergaan waarvan door onzen secretaris bij schrijven van 19 April d. a. v. dank werd betuigd werden wij thans andermaal verrast door eene zeer belangrijke schenking aan het Genootschap, bestaande in een 18de- of begin- 19de- eeuwsch Nieuwlandsch kostuum in staande vitrine. „De gift is van groote innerlijke en zeldzaamheids-waarde en maakt een even keurig als kleurig sieraad uit van de ouderwet sche kamer, waarin de vitrine met haar kostbaren inhoud onver-

Archief | 1914 | | pagina 12