XI anderd zal geplaatst blijven als een nieuw bewijs van de toewijding der Familie de Man aan de belangen des Genootschaps. „De gisteren gehouden vergadering van directeuren en leden des Genootschaps heeft ons opgedragen U voor een en ander haar welgemeenden en levendigen dank over te brengen, waaraan wij gaarne en met instemming gevolg geven. „Het bestuur, enz." Voordat de verdere reeks der ingekomen giften in de volgorde dei- rubrieken, waaronder zij behooren, wordt medegedeeld, verdient hier nog bijzondere vermelding een eigenaardig en kostbaar geschenk, bestaande in een vluehtberg, van het lid den heer mr. J. Loeff, die blijkens het vorige verslag (bl. VI) reeds vroeger een aantal merkwaardige zaken aan het Genootschap geschonken had. Het bestuur vond daarin aanleiding onder dagteekening van 2 October 1913 het volgende schrijven tot mr. Loeff te richten: „Het was eene blijde verrassing voor directeuren en leden van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te vernemen, dat door 1 aan het Genootschap een vluehtberg met bijbehoorend terrein, gelegen in de gemeente Koudekerke en kadastraal bekend Sectie 0 no. 340ter geschenke is aangeboden. „Dit geschenk is niet alleen in een stoffelijk gezicht van veel grooter waarde dan gewoonlijk giften aan het Zeeuwsch Ge nootschap gedaan wordenmaar ook van een wetenschappelijk standpunt uit is het zoo juist gezien een dier langzamerhand verdwijnende bergen, welke nog in een volkomen gaven staat is, voor slooping te behoeden en voor mogelijk geologisch en oud heidkundig onderzoek beschikbaar te stellen. „Voor die nobele en vrijgevige daad komt U de dank toe van allen, die de wetenschap hoog houden en Zeeland lief hebben, in de eerste plaats van den gebeneficieerdehet Zeeuwsch genoot schap zelf. Geen wonder, dat directeuren en leden in hunne vergadering van gisteren ons opdroegen bij U de tolk te zijn hunner gevoelens van erkentelijkheid en waardeering voor dit zeldzame blijk Uw;er belangstelling en welwillendheid, van welke taak wij ons bij dezen gaarne en met de meeste instemming kwijten. „Het bestuur enz."

Archief | 1914 | | pagina 13