XII De bibliotheek, sedert eenige jaren met de Provinciale bibliotheek vereenigd, ontving, behalve de gewone periodieken en werken in ruil met andere genootschappen, o. a. The Yearbook of the Holland Society voor 1913; Mr. P. J. Vogler, De vaste stoomvaartlijnen; Mr. Dr. K. J. Prederiks, Grondeigendom, pacht en jacht; Dezelfde, De Nederlandsche Landbouw wetgeving Mr. J. W. Prederiks; Beschouwing van roerende monumenten van geschiedenis of kunst; Dr. K. Heeringa, De rekeningen en andere stukkenin 1607 uit de Hollandsche Rekenkamer naar de Zeeuwsche overgebracht; I. Harris, M. A., Eene Nederlandsche Begraafplaats in haar betrekking tot Engeland; Jaarverslagen: van de gemeente Middelburg, van de Kamer van Koophandel en fabrieken en de -Gezondheidscommissie aldaar, van Nehalennia, van het Waterschap Schouwen en van de Monumentencommissie; P. D. de Yos, De voormalige kloosters en liefdadigheidsinstellingen te Zierikzee; H. M. KestelooDomburg in woord en beeld3e drukJlir. B. P. W. van Riemsdijk, Historische beschrijving van het klooster van Sinte- Agatha met het Prinsenhof te Delft; J. C. Rarnaer, Het hart van Nederland in vroegere eeuwen; Old houses in Hollandextra- nommer van The StudioRijks geschiedkundige Publication Bescheiden in Italië omtrent Nederlandsche kunstenaars en ge leerden, door Dr. G. J. Hoogerwerfl'; Aanteekeningen van het Leven en Lotgevallen van Mr. Nicolaas Gornelis Lambrechtsen ter eigen herinnering en ten dienste zijner kinderen door hem zelf beschreven en ten jare 1797 begonnen H. G. van Grol, liet einde der Pransche heerschappij te Ylissingen; een overdruk van een opstel van Dr. K. Heeringa, over de gebeurtenissen van 1813 en 1814 uit het door den heer G. J. W. Koolemans Beynen uitgegeven Gedenkboek, en van een opstel van Mr. W. Pol man Kruseman over Zeeland 18131913 uit het door den heer A. N. J. Pabius uitgegeven werk, „Het hersteld Neder land" Gedenkstukken der algemeene geschiedenis van Nederland 1.7951840, door Dr. H. T. Colenbrander, het 6e deelInlijving en opstand, 18101813; G. D. van Oosten, Uit lang ver- 1) Als manuscript uitgegeven door zij u achterkleinzoon, den heer C. L. M. Lam brechtsen van Ritthem.

Archief | 1914 | | pagina 14