86 „Vorst" Leopold, sprak van den „Heer" Lodevvijk Napoleon en liad over liet zeer bescheidene optreden van de Zeeuwsche woord voerders dor liberale partij dit oordeel (26 Maart 1848): „Ook hier hebben pogingen tot het verwekken van onrust in de ge moederen plaats gehad. In den vroegen morgen van gister vond men aan de Dambrug een schandelijk oproerig geschrift aange plakt, hetwelk echter op de goede gezindheid der inwoners geene andere uitwerking heeft gehad dan de algemeene verachting, die zulk eene snoode handelwijze ten volle verdient." Wel werden de nieuwere beginselen voorgestaan door de Zierik- zeesche Nieuwsbode, waarin de befaamde Markies de Thouaus opruiende artikelen in dicht en ondicht plaatste en door de Vlissingsehe later verdoopt tot Zeeuwsche Courantwaarvan Mr. A. I'. Sieelé de hoofdleiding had en waarin Mr. 1). Donker Curtids dikwijls aan het woord was, maar die couranten hadden een beperkt debiet en weinig invloed. De Thouars was een weinig achtbaar man en omtrent Mr. Sieelé rijmde de tegenpartij ,,'t Is een advocaat-poëet Tevens ook notaris, Die, zooals een ieder weet, Is een groot prullaris, Ja de grootste nulliteit In des levens werklijkheid." Op 2 Januari 1840 omschreef de Vlissingsehe Courant als haar doel en gaf daarmede tevens een juist beeld van den toestand in Zeeland„liet bestrijden daarom van alle drogredenen de strekking hebbende, om eenen staatkundigen vooruitgang, naar de behoeften des tijds en der natie berekend, te stremmen of te keer te gaan, en om alle staatkundige magt en invloed bij voortduring te laten berusten in handen van een zeer klein getal bevoorregte perso- naadjentot welke in betrekking te staan het eenige maar toe reikende middel was geworden, om tot eer en voorspoed op te klimmen, trots de daartegen overstaande billijkste aanspraken van bekwaamheid, ondervinding en verdienste, het bezit van welke hoe danigheden in duizende gevallen gebleken is, volstrekt als eene nevenszaak beschouwd enwaar een bevoorregte mededinger mede in het strijdperk tradin geen de minste aanmerking genomen te worden."

Archief | 1914 | | pagina 152