XIII vlogen dagen (Iets uit IJerseke's verleden)Dr. K. Heeringa De eerste inrichting van de Griffie in Zeeland; Taco H. de Beer, Shakespeare of Bacon; Dr. P. C. Molhuysen, Bronnen tot de geschiedenis der Leidsche Universiteit, Eerste deel 15747 Febr. 1610; Dr. D. Schoute, Schets van het Middelburgsche Chi- rurgijnsgildeeene lijst van predikanten der Waalsclie gemeente van Middelburg van 1574 tot 1847 en van de leden van het groot-consistorie dier gemeente in het jaar 1855. Van den nieuw opgetreden Conservator der Zeiand ia 111 u- strata heh ik het volgende belangrijke Verslag ontvangen, dat voor zich zelf moge spreken „Het eerste verslag, dat ik als conservator der Zelandia Illustrata aan het Bestuur van het Zeeuwsch Genootschap heb uit te brengen moge aanvangen met algemeene beschouwingen. „Toen ik de benoeming tot conservator aanvaarddeontveinsde ik mij niet, dat ik een voor mij geheel nieuw gebied van werkzaam heid ging betreden, waar mij onbekende moeilijkheden wachtten. Echter vetrouwde ikdat het bestuur mij deze taak niet zon hebben opgedragen zonder eenigen grond te hebben om te mogen ver wachten, dat ik ze op dragelijke wijze zon vervullen, en ook dat de arbeid der vorige conservatoren mij tot voorbeeld, althans tot leering zou strekken. IVat ik te voren omtrent den inhoud der verzameling had gelezen, had mijne belangstelling gaande ge maakt, en ik verheugde mij door mijne benoeming tot conservator in de beste gelegenheid te zijn gebracht ze grondig te leeren kennen. „liet eerste, dat ik ondernam, was het nagaan van den inhoud van alle doozenmet de bedoeling om mij door vergelijking met den catalogus te vergewissen, of alle daarin vermelde voorwerpen aanwezig waren. Tot mijne teleurstelling was deze arbeid, dien ik vrij omslachtig, maar gemakkelijk had gedacht, bezwaar lijk wegens de onpraktische wijze van nummering der afbeel dingen. „In den gedrukten catalogus vindt men geene nummers, alleen eene indeeling in „portefeuilles." Mr. M. F. Lantsheer, die het eerste gedeelte der beschrijving heeft samengesteld, schijnt eene

Archief | 1914 | | pagina 15