XX Zeeland. Photographie naar eene schilderij in het bezit van den schenker, den heer J. A. Gallandat Huët te Alkmaar. „3. Portret van Philips Luoasse, van Middelburg, gouverneur van Amboinalater directeur-generaal van den handel te Batavia overleden 1641. Photographie naar eene schilderij van Rembrandt in de National Gallery te Londen. „4. Portret van Petronella Buys, eerst gehuwd met Philips Lucasse, dan met Jean Cardon, burgemeester van Vlissingen, overleden 1670. Photographie naar een schilderij van Rembrandt in de verzameling M. van Gelder te Ukkel. „Deze beide portretten zijn geschonken door dr. C. Hofstede Groot te 's-Gravenliage. Zie een artikel van zijne hand in Oud- Holland1913, blz. 236240. „5. De Engelsche kerk te Middelburg aan de achterzijde. Photographie. „Geschenk van mej. E. S. Fokker. „6. De steenen in den gevel van het huis „De Kuper" aan het Molenwater te Middelburg. Photographie. „Geschenk van den heer J. G. van der Harst J.Jz. te Middel burg. „7. De hoek Nieuwstraat-Ivortedelft te Middelburg. Photo graphie. „Geschenk van den heer J. W. van Benthem Jutting en mej. Marie J. van Benthem Jutting. „8. Het vaandel der handboogschutterij „de Eensgezindheid" te Middelburg. Teekening in kleuren.. „Geschenk van den heer 0. M. Remigius te Middelburg. De genoemde handboogschutterij werd in 1851 opgericht. „9. Zelandia. Gedrukte kaart van Zeeland in de zestiende eeuw. „Geschenk van Mr. H. S. Gratama te Oostburg. „10. Arnemuiden. Twee teekeningen in rood en zwart krijt door J. G. S. 1883. „Aangekocht. „11. Teekeningboek van Abraham Moleyn 1737. „Aangekocht. Abraham (du) Moleyn was adelborst aan boord van het schip ,,'t Hoff niet altijd zomer." Het boek bevat o. a. penteekeningen van de kust van Zeeland.

Archief | 1914 | | pagina 22