XXI „12. Afbeeldingen van eene 17e-eeuwsclie boerderij bij llenesse. „Geschenk van den beer Joh. Hoogenboom te Deventer. „13. Predikantenbriefje van Middelburg van 14 Febr. 1796. „Geschenk van den heer D. Wisboom Verstegen te Dordrecht. „Wat het gebruik betreftdat van de verzamelingen gemaakt isis er onderscheid te maken tusschen de leden van het Genoot schap en anderen. Van de eerste weet ik niet te zeggen, of zij de Zelandia lllustrata druk geraadpleegd hebben; van de anderen ook niet, in zooverre deze zich bepaald hebben tot het bezich tigen van bet tentoongestelde; voor het gebruik van den inhoud der doozen hebben deze echter volgens het door den heer Fokker gegeven voorschrift, dat ik handhaaf, de voorafgaande toestem ming van den conservator noodig, zoodat hunne namen bekend zijn. Hetzelfde is het geval met lien, die schriftelijk ingelicht zijn geworden. De volgende personen hebben, voor zoover mij bekend is, naar de achter hunne namen uitgedrukte onder werpen nasporingen gedaan. „1. J. H. M. Wins alhier naar afbeeldingen van oude sjeezen; „2. A. llademaker alhier naar de afbeelding van den grafsteen van graaf Willem II „3. de Britsche vice-consul te Vlissingen (Middelburg) naar prenten enz. betreffende de expeditie der Engelschen naar Walcheren in 1809; „4. de Algemeene rijksarchivaris te 's-Gravenhage naar platte gronden van Zeeuwsche steden, door den heer Eeckhof aan het Zeeuwsch Genootschap verkocht; „5. P. I. B. Buys de Perez te Bloemendaal naar teekeningen enz. van de heerlijkheid Krabbendijke „6. Ligtenberg te Woerden naar grafmonumenten, ouder dan 1600, te Aardenburg, Kloetinge en Kapelle; „7. A. C. Ph. Vogelsang te Laag-Keppel naar afbeeldingen van oude kasteelen; „8. Rev. J. A. Mets te New-York naar grafstecnen te Seroos- kerke en Zierikzee; „9. L. Freiherr zu GruensteinBeiersch gezant te Parijsnaar gegevens voor zijne familiegeschiedenis. „Ten behoeve van Mr. S. Muller lizn. te Rotterdam zijn eenige

Archief | 1914 | | pagina 23